Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.12. 15:28

Nincs nekünk itt semmi problémánk SanyiLaci otromba megnyilvánulásain kívül.

Kitörölte 8191-et (teszt-re mutat, szóval újra be kell ide jelentkezni kattintás után), mert a svéd csajra válaszul berakta Palkovicsot.

Kb
* Gomb.Ak átveszi az irányítást, elveszi Laci jogait
* átvisszük a fórumot ahogy van más név alá
* nyitunk egy teljesen újat és üreset
(* esetleg csatlakozunk egy meglévőhöz, mondjuk a szkeptikusokhoz lmao)

Köszönjük, hogy öt éve létrehozta ezt a fórumot, de most ne engedjük neki tönkretenni!
Ezt ugye senki se akarja?

Hát.. az övé. Vagyis Gomb.Ak-é, de ő nem védi meg.
=^.^=

Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times
Név: Maci

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.12. 16:52

Mégis miért kellene a fórum száz vagy kétszáz tagjának elhúznia innen a csíkot?

Hát.. az övé. Vagyis Gomb.Ak-é, de ő nem védi meg.

A szolgáltatóval szerződéses viszonyban Laci van, ezért ha az egész fórumot törölni szeretné, azt természetesen megteheti.
Én arra kérném hogy ezt ne tegye meg, de a puszta kérésen kívül nem áll módomban a fórumot megvédeni ettől az eshetőségtől.

Kitörölte 8191-et (teszt-re mutat, szóval újra be kell ide jelentkezni kattintás után), mert a svéd csajra válaszul berakta Palkovicsot.

Nekem az a benyomásom, hogy nem ezért törölte.

* Gomb.Ak átveszi az irányítást, elveszi Laci jogait

Ez ugyan lehetőség volna, de a szolgáltatóval való viszonyon nem változtatna.
* átvisszük a fórumot ahogy van más név alá

Lehet hogy ez a legjobb lehetőség a felgyűlt információk védelme szempontjából.
* nyitunk egy teljesen újat és üreset

Ebben az esetben éppen a lényeg veszne el.

Én egyelőre a második lehetőség kivitelezésén dolgozom, csak kiszelektálnám a szerintem értelmetlen vagy lényegtelen, különösebben nem tanulságos részeket. Ehhez persze az egész fórumot végig kell olvasnom, úgyhogy legalább hónapokba telik.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 293 times

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.12. 17:42

A szolgáltatóval szerződéses viszonyban Laci van, ezért ha az egész fórumot törölni szeretné, azt természetesen megteheti.

Ha van ftp és adatbázis hozzáférésed, akkor le tudod tölteni.
Bennem valamiért az a kép élt hogy van, talán főleg ezért.

Nekem az a benyomásom, hogy nem ezért törölte.

Nem tudom. De kb mindegy.

Ebben az esetben éppen a lényeg veszne el.

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.
A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)
+ lehet hogy pár dolgot máshogy is kéne csinálni, hogy visszaolvashatóbb legyen.
=^.^=

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.27. 14:55

G.Á írta:Én egyelőre a második lehetőség kivitelezésén dolgozom, csak kiszelektálnám a szerintem értelmetlen vagy lényegtelen, különösebben nem tanulságos részeket. Ehhez persze az egész fórumot végig kell olvasnom, úgyhogy legalább hónapokba telik.

Ez eléggé eltér a második lehetőségtől. A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható (akár minél előbb is). Míg az, hogy átolvasol mindent, legalább hónapokba telik. (Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Én nem akarok legalább hónapokig várni. Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?
=^.^=

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.27. 18:13

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.

Szerintem van, méghozzá bőségesen.

(Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Mert azért mégsem minden az. Zsoltnak és szabikunak, valamint neked és nekem is, vannak olyan hozzászólásaink, amelyek azt hiszem hogy csak a tárhelyet foglalják.

A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)

Ehhez viszont egyáltalán nem kellene átvinni semmit sehova.

A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható

Kérlek értsd meg, hogy éppen ez nem valósítható meg azonnal. Volt Kónya Gábornak és barankainak egy szép renormalizációs feladata, ami sem a mai, sem a fél évvel ezelőtti backup-ban nincs meg. Meg van viszont (István jóvoltából) egy letöltött honlap formájában. Ezt, és számos más dolgot biztosan kézileg kell visszailleszteni.

Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?

A backup-fájlokat át tudom adni.
Addigis, a tartalom átmentésnek eddig nagyjából az itt ( http://actaphys.hungarianforum.com/ ) látható formája van ideiglenesen.
G.Á

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.04.16. 14:47

Akkor ami megvan a régi adatbázisban, de hiányzik a mostaniból:
8191
SzZoli
Sanyi_Laci (önként törölte)
triasz (önként törölte)

kihagytam valakit?

Azt hiszem, Sanyilacinak idén még voltak írásai a Fekete lyukban, azok megvannak valahol?

Én szerintem át tudom rakni a régi adatbázisból ezeket az újba szövegszerkesztővel, adatbáziskezelőt én nem ismerek. (A szövegszerkesztős megoldásnak az a hátránya, hogy bele kell bámulni közben mindenkinek a privát levelezésébe, ami undorító meg illegális.)
=^.^=

HozzászólásSzerző: triasz » 2019.04.17. 00:41

Az en iräsaimert nem kär, de Konya Gäboret vissza tudjätok ällitani?
triasz

Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.04.17. 16:58

Az en iräsaimert nem kär, de Konya Gäboret vissza tudjätok ällitani?

Neki és barankainak megvan néhány régebbi hozzászólása nálam.

Azt hiszem, Sanyilacinak idén még voltak írásai a Fekete lyukban, azok megvannak valahol?

Nem valószínű, de az utóbbi félévben szerencsére sem olyan nem szerepelt abban a topikban, amit korábban ki ne tárgyaltunk volna.

Én szerintem át tudom rakni a régi adatbázisból ezeket az újba szövegszerkesztővel, adatbáziskezelőt én nem ismerek.

Nekem az egyéb elfoglaltságaim miatt még a fórum olvasására sem jut időm mostanság, az átrakásával kapcsolatban pedig sokkal jobban el vagyok maradva a tervezettnél. Ezért szívesen rádhagyom a hozzászólások átpakolását, de segíthetek a régebbi dolgok visszatételében.
G.Á

HozzászólásSzerző: Sanyilaci » 2019.04.27. 14:23

A "Tudományos" Akadémia legújabb üdvöskéje, Alföldi Róbert szerint - akiről egy WCcsésze márkát is elneveztek- muszáj lenne valahogy közelednetek.
https://index.hu/velemeny/olvir/2019/04 ... _akademia/

Emlékezzünk, ő volt az, aki a Magyar Nemzeti Szinház igazgatójaként olyan darabokat rendezett, ahol a magyar zászlóra recskáztak a színpadon.
Emlékezzünk, ő volt az, akinek igazgatósága idején a román államnak kiadták a Magyar Nemzeti Színházat, hogy megünnepelhessék a legnagyobb román nemzeti ünnepet, Erdély elcsatolását. És emlékezzünk, hogy ezen az ünnepségen Gyurcsány és sleppje pezsgőzött a román vezetéssel. Itt, Magyarországon. A magyar miniszterelnök.

Szóval még eszerint az ember szerint is, aki mint mondtam akadémikus lett, közeledni kellene.

Hát, mit ne mondjak, ezt is ravaszul csináljátok. Pangó Mangó sorban gyártja az erősebbnél erősebb képeket, most éppen lepatkányozta az összes kormánypárti szavazót. De nem ő az egyetlen, az egész ellenzéki konglomerátum ilyen mocskos szájú tehetségtelen senkikből áll.
https://www.origo.hu/itthon/20190426-el ... vazok.html
Ezt sikerült összefújni a szélnek az ellenzéki oldalra. Ezt. Ami nem is csoda, olyanoktól, akiknek a politikai családjából származó Franz Timmermanns elsőként Nagy Blankát látogatja meg Magyarországon. Ez a ti fényes politikai platformotok. Ez a ti fényes közoktatásotok, és ez a ti fényes felsőoktatásotok is, és pontosan ez a ti posztkádári akadémiátok is. Eléldegéltek a langymeleg pisiben, egy életen át nem csináltok semmit, csak hőzöngtök időnként az intézményfenntartó felé. Akinek szerintetek semmi más dolga nincs, mint önteni belétek a pénzt mindenféle teljesítménykényszer nélkül, és még véletlenül sem sérteni a ti szent szuverenitásotokat.
Édes jó Istenem. Mint valami idióta nyegle kamaszgyerekek gyülekezete. A szuverenitás ott kezdődik, hogy megálltok a saját lábatokon, szerencsétlen, alternatíva nélküli, anarchista lázadó siserehad.

Összezártok, betagozódtok ebbe a tematikába, már 20 éve folyamatosan mocskolódtok és gyalázkodtok, és a magyar adófizetők pénzén fenntartott oktatási intézményekben nyomjátok azt a politikai propagandát, amelyik az emberiség valaha létezett legtrógerebb söpredékének a szavazataira hajt. Ebben vagytok egy platformon, és egyúttal ebben versenyeztek egymással.

A magyar államiság történetében soha ilyen tisztán nem vált még el a szar a tiszta víztől. Soha ilyen élesen nem rajzolódott ki a kormányzó erő és az ellenzék mentális állapota, értékrendje és hasznossága közötti különbség.

Ezek után nem kell csodálkozni, hogy itt szabadon garázdálkodhat egy gyakorló elmebeteg, és ti kussban vagytok. Már 1 éve kussban vagytok. Ugyanaz a taktika, mint az iszlám terroristák beterelésénél. Tagadás, relativizálás, másokat hibáztatás, végül a nyilvánvaló, tagadhatatlan és relativizálhatatlan tények után: a kussolás.

Még egy a maihoz hasonló eset, és úgy droppolom az adatbázist és tisztára törlöm a webservert, hogy Ákos nem tudja ilyen könnyen visszaállítani a fórumot. Fékezzétek meg a veszett kutyáitokat. Nincs több dobás, helyreállíthatatlanul törlöm a fórumot a következő esetnél.
Ez a fórum úgysem érdekli már a kutyát sem, minden normális ember messzire elkerüli, már csak api monologizál itt magában, meg néhány ember az archívum archívumának restaurálásán mereng. Az élet minden területén a halál lengi be a levegőt, ahová a lábatokat beteszitek.

These users thanked the author Sanyilaci for the post:
Zsolt68
Rating: 11.11%

Sanyilaci
Site Admin

Has thanked: 14 times
Been thanked: 49 times
Név: Sándor László

Előző

Vissza: Technikai kibeszélő