Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: Sanyilaci » 2019.02.06. 00:44

Nem olyan egyszerű ez, kérem szépen.
A balfaszság soha, senkinek nem felmentés a bűnökre. Még akkor sem, ha akkora egója van, mint az egyszeri egyetemistának. A törvények nem ismerete sem mentesít senkit a bűnök alól. Ez igaz a történelmi bűnökre is.

Aki a "wilkommenkulturban" valóban hitt, az egyszerű agyalágyult. Gyámságra szorul. Közügyektől eltiltás, mint mellékbüntetés. Nem ebben a világban él. Túl jó dolga volt az elefántcsont tornyában.

Aki valóban azt gondolta, hogy mindenféle határellenőrzés nélkül, orvosi-, járványügyi ellenőrzés nélkül, milliószám kellene Európába engedni az önmagát azonosítani nem akaró, közreműködni nem hajlandó katonakorú muszlim terroristákat, akik épp menekülnek a szíriai harcállásokból (és máshonnan), az egész egyszerűen elmebeteg. Még akkor is, ha a teljes baloldali média évtizedek óta mosta az agyát már a szüleinek is. Még akkor is. Mert ez egész egyszerűen elmebetegség. Még akkor is, ha évtizedek óta érzékenyítik a rosszra, és gyűlöletet keltenek benne a jóra. Még akkor is.

Ha én elrepülök Amerikába, tőlem elveszik a repülőn kapott almát, és az ajándékba vitt téliszalámit is. Amikor én jártam arra, még vízum kellett. A világ összes segglyukából viszont százmilliószám kellene beengedni mindenféle ellenőrzés nélkül mindenkit? És aztán a szociális rendszeren eltartani? A bérek nem harmonizálódtak az EUban, de a segélyeket rögtön harmonizálni kellene? Hotspotokat felállítani Magyarországon, és minden használhatatlant visszabaszni ide a Genfi* Egyezményre hivatkozva? Az érdemi társadalmi vitát élből elutasítva, mert "nem vitatkoztok birkákkal"??!! Ugyan már!

Nincs élő ember már a balfasz oldalon sem, aki nem látná, hogy ez egy tervszerűen végrehajtott puccs volt a szabad társadalmak ellen.

Vannak bűnök, amikért a politika a felelős. Ezekért pedig végső soron azok a felelősek, akik az adott politikai erőt hatalomra juttatták, és nem váltották le az első adódó alkalommal.

Úgyhogy, kérem szépen, a hibás politika miatti halálesetekért igenis azok a felelősek, akik ezt a politikát megszavazták, és szavazatukkal életben tartották, lehetővé téve, hogy a gyilkosságok megtörténjenek. Kiszolgáltatva teljes társadalmakat.
Ha egyetlen képviselője nem lenne ezeknek a szervezeteknek, akkor a médiája, civil szervezetekből álló hálózata kalap szart sem érne.

Amikor az egyszeri cigányt megkérdik, hogy miért nem megy homokzsákot pakolni a gátra, akkor visszakérdez: ez magánügy vagy közügy?
Mondják neki közügy.
Na látod, azoktól vagyok én 5 évre eltiltva.

Pedig ez csak egy mesebeli köztörvényes cigány, nem pedig egy öntudatos egyetemista.
Pedig ez utóbbi sokkal károsabb tud lenni, ha olyan dolgokban jártatja a száját, amihez fingja sincs, és egyébként is egész eddigi életét gyámság alatt töltötte.

* Dublin

These users thanked the author Sanyilaci for the post (total 2):
IstvánZsolt68
Rating: 22.22%

Sanyilaci
Site Admin

Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times
Név: Sándor László

HozzászólásSzerző: srudolf » 2019.02.06. 18:03

srudolf

Has thanked: 102 times
Been thanked: 57 times
Név: Csákány Tibor

RE: Felépítés

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2019.02.07. 11:55

Sanyilaci írta:Nem olyan egyszerű ez, kérem szépen.
Véleményem szerint a hadviselés új formáival ismerkedhetünk meg.
Például a segítők jóindulátával maximálisan visszaélni, és menekültek millióival árasztani el a befogadó országokat.
Zsolt68

Has thanked: 362 times
Been thanked: 14 times
Név: Zsolt68

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.07. 22:50

Nekem is van már phpbb fórumom YAY.
Van olyan beállítás (legalábbis nálam van, igaz, későbbi verzióban) hogy bizonyos fórumok csak bizonyos embereknek vagy csoportok számára legyenek láthatók. Talán ha oda lenne terelve a politika, az segíthet valamennyit, persze nem hiszem hogy bármit is megoldana.

(BTW a felmerülő témákban nekem is van véleményem, de úgy döntöttem hogy nem fogom itt kifejteni, és egyelőre tartani is tudom.)
Macifej
=^.^=

Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times
Név: Feybear Ricsi

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.07. 23:00

A legutolsó hozzászólástól eltekintve, ez így enyhén szólva kezd offtopik lenni, ezért vagy áthelyezem, vagy törlöm az utóbbi idők termését.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 277 times

HozzászólásSzerző: Sanyilaci » 2019.02.08. 20:40

8191 írta:
Erre majd emlékezni fogok akkor, amikor az első szabad magyar kormány kivizsgáltatja az orbán-rezsim, a titkosszolgálatok és a pintér-féle rendőrség szerepét a halálkamion ügyében.

Milyen hülyeségekben tudtok ti reménykedni. :)
Tudhatnád, hogy az Orbán rezsim aljasságára jellemző, hogy direkt nem alkalmaznak eroszakot. Pedig de szeretnétek ezt kiprovokálni. :)
Sanyilaci
Site Admin

Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times
Név: Sándor László

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.10. 14:17

8191-et is állítsd vissza.
Macifej
=^.^=

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.10. 15:16

@Gombk.Ak: ha átmennénk máshova, hozod a fórumot? Vagy te itt akarsz maradni?
Macifej
=^.^=

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.10. 17:27

Ti azt hiszitek, hogy mindazok után, ami itt lezajlott, egy sima "apolitizálás" elegendő?

Én reménykedtem benne, hogy elegendő.

Nem könnyen, de el tudom fogadni azt a Periklésznek tulajdonított gondolatot is, hogy: "Csak mert nem érdekel a politika, a politika még érdeklődhet irántad."
Elképzelhető az is, hogy a közélettel kapcsolatos vélekedések elválasztása a magánéleti gondolatvilágtól végső soron nem helyes.

Viszont az biztos, hogy a fizika, matematika és kémia, kisebb mértékben egyéb természettudományok művelése gyakorlatilag független a politikától.
Adott esetben (akár régen a remeteség vagy a kolostorba vonulás) a tudományokban található szépség az élet kellemetlenségei elől történő elvonulást is segítheti.
Lehet azt is mondani (mondták is, az ókortól kezdve) hogy a felelősség elől való gyáva elmenekülés. Erre sem lehet azt mondani hogy ne lenne benne semmi.

Én azt gondolom, hogy akárcsak az alvásra és az ébrenlétre, az embernek szüksége van arra is, hogy időnként a felelősségteljes politikai cselekvés módján elgondolkodjon, és arra is, hogy a közéleti kérdésektől a maga teljességében elvonuljon.

Ez utóbbinak a megvalósításában szerettem volna részt venni ezen a fórumon.

8191-et is állítsd vissza.

A honlap archiválása éppen folyik, így az ő hozzászólásainak jó része is még meglesz, de törölt felhasználót nem tudok visszaállítani.
Legfeljebb a fórum egy régebbi, pár nappal korábbi állapotát tudnám visszaállítani.

@Gombk.Ak: ha átmennénk máshova, hozod a fórumot? Vagy te itt akarsz maradni?

Kezdjetek valahol tiszta lappal, ezt meg zárjuk be.

A fórum áthozatala nem lesz könnyű.
Mindenesetre én is készítettem egy fórumot, magyar nyelvcsomaggal. Latex-értelmezőt még nem tettem bele.

Az itt szereplő, és törölt hozzászólásokat az adatbázisokból roppant nehéz lenne összefésülten átrakni, viszont megkísérelem az összes tanulságos párbeszédet manuálisan átrakni, idézetekben. Természetesen feltünteném hogy kitől származik, bár nem tudom hogy mennyire lesz áttekinthető.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 277 times

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.10. 17:44

Bezipeled, letöltöd, illetve az adatbázist is letöltöd.
Még különböző típusú fórumok között is lehet hordozni a hozzászólásokat valahogyan, phpbb fórumban ez egyszerűbb.

Legfeljebb a fórum egy régebbi, pár nappal korábbi állapotát tudnám visszaállítani.

Kb fél-1 éve írta azokat, amiket vissza kéne.
Macifej
=^.^=

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai kibeszélő