Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: api » 2019.02.12. 02:11

Mégis miért kellene a fórum száz vagy kétszáz tagjának elhúznia innen a csíkot?
Nincs nekünk itt semmi problémánk SanyiLaci otromba megnyilvánulásain kívül.
Ha ő nem bír ilyenfajta ordítozások nélkül élni, akkor nyisson magának egy külön dühöngőt!
Ott világgá bömbölheti azt, amit gyűlöl.
A kozmoforumra pedig csak akkor írjon, ha képes civilizált hangon megszólalni, amit nem kell utólag kitakarítani.
Köszönjük, hogy öt éve létrehozta ezt a fórumot, de most ne engedjük neki tönkretenni!
Ezt ugye senki se akarja?
api

Has thanked: 150 times
Been thanked: 258 times
Név: Albert Péter

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.12. 15:28

Nincs nekünk itt semmi problémánk SanyiLaci otromba megnyilvánulásain kívül.

Kitörölte 8191-et (teszt-re mutat, szóval újra be kell ide jelentkezni kattintás után), mert a svéd csajra válaszul berakta Palkovicsot.

Kb
* Gomb.Ak átveszi az irányítást, elveszi Laci jogait
* átvisszük a fórumot ahogy van más név alá
* nyitunk egy teljesen újat és üreset
(* esetleg csatlakozunk egy meglévőhöz, mondjuk a szkeptikusokhoz lmao)

Köszönjük, hogy öt éve létrehozta ezt a fórumot, de most ne engedjük neki tönkretenni!
Ezt ugye senki se akarja?

Hát.. az övé. Vagyis Gomb.Ak-é, de ő nem védi meg.
Macifej
=^.^=

Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Név: Feybear Ricsi

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.12. 16:52

Mégis miért kellene a fórum száz vagy kétszáz tagjának elhúznia innen a csíkot?

Hát.. az övé. Vagyis Gomb.Ak-é, de ő nem védi meg.

A szolgáltatóval szerződéses viszonyban Laci van, ezért ha az egész fórumot törölni szeretné, azt természetesen megteheti.
Én arra kérném hogy ezt ne tegye meg, de a puszta kérésen kívül nem áll módomban a fórumot megvédeni ettől az eshetőségtől.

Kitörölte 8191-et (teszt-re mutat, szóval újra be kell ide jelentkezni kattintás után), mert a svéd csajra válaszul berakta Palkovicsot.

Nekem az a benyomásom, hogy nem ezért törölte.

* Gomb.Ak átveszi az irányítást, elveszi Laci jogait

Ez ugyan lehetőség volna, de a szolgáltatóval való viszonyon nem változtatna.
* átvisszük a fórumot ahogy van más név alá

Lehet hogy ez a legjobb lehetőség a felgyűlt információk védelme szempontjából.
* nyitunk egy teljesen újat és üreset

Ebben az esetben éppen a lényeg veszne el.

Én egyelőre a második lehetőség kivitelezésén dolgozom, csak kiszelektálnám a szerintem értelmetlen vagy lényegtelen, különösebben nem tanulságos részeket. Ehhez persze az egész fórumot végig kell olvasnom, úgyhogy legalább hónapokba telik.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 280 times

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.12. 17:42

A szolgáltatóval szerződéses viszonyban Laci van, ezért ha az egész fórumot törölni szeretné, azt természetesen megteheti.

Ha van ftp és adatbázis hozzáférésed, akkor le tudod tölteni.
Bennem valamiért az a kép élt hogy van, talán főleg ezért.

Nekem az a benyomásom, hogy nem ezért törölte.

Nem tudom. De kb mindegy.

Ebben az esetben éppen a lényeg veszne el.

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.
A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)
+ lehet hogy pár dolgot máshogy is kéne csinálni, hogy visszaolvashatóbb legyen.
Macifej
=^.^=

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.27. 14:55

G.Á írta:Én egyelőre a második lehetőség kivitelezésén dolgozom, csak kiszelektálnám a szerintem értelmetlen vagy lényegtelen, különösebben nem tanulságos részeket. Ehhez persze az egész fórumot végig kell olvasnom, úgyhogy legalább hónapokba telik.

Ez eléggé eltér a második lehetőségtől. A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható (akár minél előbb is). Míg az, hogy átolvasol mindent, legalább hónapokba telik. (Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Én nem akarok legalább hónapokig várni. Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?
Macifej
=^.^=

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.27. 18:13

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.

Szerintem van, méghozzá bőségesen.

(Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Mert azért mégsem minden az. Zsoltnak és szabikunak, valamint neked és nekem is, vannak olyan hozzászólásaink, amelyek azt hiszem hogy csak a tárhelyet foglalják.

A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)

Ehhez viszont egyáltalán nem kellene átvinni semmit sehova.

A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható

Kérlek értsd meg, hogy éppen ez nem valósítható meg azonnal. Volt Kónya Gábornak és barankainak egy szép renormalizációs feladata, ami sem a mai, sem a fél évvel ezelőtti backup-ban nincs meg. Meg van viszont (István jóvoltából) egy letöltött honlap formájában. Ezt, és számos más dolgot biztosan kézileg kell visszailleszteni.

Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?

A backup-fájlokat át tudom adni.
Addigis, a tartalom átmentésnek eddig nagyjából az itt ( http://actaphys.hungarianforum.com/ ) látható formája van ideiglenesen.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 280 times

HozzászólásSzerző: Sanyilaci » 2019.02.27. 20:17

G.Á írta:Addigis, a tartalom átmentésnek eddig nagyjából az itt ( http://actaphys.hungarianforum.com/ ) látható formája van ideiglenesen.

Huhh. Hát ez szép projekt lesz. Gratulálok és sok sikert kívánok hozzá!
Már azt hittem, hogy sosem értitek meg, hogy a fórum nem html-ben létezik, hanem sql-ben. Az sql adatbázis pedig elég könnyedén szerkeszthető. Pl. nagy körültekintéssel nagyjából fél óra alatt átpakolhatóak lennének a kozmoforum.hu/teszt-be az új rekordok, új userek, új hozzászólások, és nagyjából minden, ami azóta keletkezett, hogy bedurrantam.

Szép projekt, hogy átpakolsz mindent csipesszel egy új adatbázisba, de elég szöszmötölős lesz. Én mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, becsülöm az elszántságot és a kitartást. ;)

These users thanked the author Sanyilaci for the post (total 2):
Zsolt68=^.^=
Rating: 22.22%

Sanyilaci
Site Admin

Has thanked: 14 times
Been thanked: 47 times
Név: Sándor László

Előző

Vissza: Technikai kibeszélő