Technikai bejelentések

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Technikai bejelentések

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.08.24. 17:11

mmormota írta:Írtam egy pár soros hozzászólást, elküldtem, látszólag minden rendben, de eltűnt. Közben más is írt, lehet hogy valami időbeli ütközés miatt? Mindenesetre bugnak tűnik. (Persze az se lehetetlen, hogy mellényomtam, és rosszul emlékszem.)

Szerintem véletlenül az "Előnézet" gombot nyomtad meg az "Elküld" helyett. Velem is előfordult már, hogy ha hosszabbat írok, menet közben többször rányomok az előnézetre, és aztán a végén is, rutinból.
Ez egy világszerte használt PhpBB fórum, mindenféle változtatás nélkül, szóval alaposan ki van tesztelve, sokezer fórum ezzel működik szerte a világban.
Még az tud előfordulni, hogy lejár a session, de ez 2 órára van véve.
Ha megszakad az internetkapcsolat valahol a kliensed és a szerver között, akkor sem küldi el, de azt észreveszed a homokórázáson.

Amúgy nincs gond, amíg nem zárod be a böngésződet. A visszafele nyíllal vissza tudsz menni arra az oldalra, ahol a hozzászólást szerkesztetted.

These users thanked the author Sanyi_Laci for the post:
Zsolt68
Rating: 11.11%

Sanyi_Laci

Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

HozzászólásSzerző: mmormota » 2017.08.24. 17:41

Valószínűleg ez lesz, mert valóban használtam az előnézetet. Becopyztam egy képletet, amiből valami szörnyűség lett, és át kellet kézzel írnom. Nyilván rosszat nyomtam a végén is.
mmormota

Has thanked: 10 times
Been thanked: 44 times

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2017.12.26. 11:08

Tegnap akartam volna ide írni, mindenesetre talán érdemes expliciten is leírni, hogy bár technikailag már korábban is, de formálisan tegnaptól átvettem a moderátori és adminisztratív teendőket.
Egyedül az anyagiak rendezése van vissza.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.01.22. 21:44

Kicsit módosítottam a vendég-felhasználók dátumozásán, így remélhetőleg a korábbi problémák egy része megszűnt.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.02.23. 22:40

Szeretném előre jelezni, hogy Május közepéig csak visszafogott mértékben leszek képes a fórumon aktívan résztvenni.

Ennek oka a szokásos elfoglaltságokon túl, részben a másodéves doktori vizsgára való készülés, részben harc a bürökráciával.
Ebből eredően a szabadidőm viszonylag korlátozottabb lesz mostanában.

Az esetleges moderációs/adminisztrációs tevékenységek adott esetben jelentősebben késhetnek az elkövetkező időszakban.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: G.Á » 2018.07.17. 17:04

Már régebben is észrevettem, hogy sok esetben van olyan hozzászólás, amelyik olyan képet tartalmazna, amelyik már nem létezik.
Ennek fő oka az lehet, hogy a kép olyan képmegosztóra van feltöltve, amely véges ideig tartja azt meg.
Másik lehetséges ok, hogy közvetlenül olyan honlapra mutat a link, amely már nem létezik, vagy megváltozott a fájlok URL-je.

Ennek hosszútávú orvoslására talán az a legjobb módszer, ha a képet tartós képmegosztóra töltjük fel, amihez viszont általában regisztráció szükséges.
Megpróbálom a régebbi hozzászólásaimban orvosolni ezt, kérem hogy ha van rá lehetőség, ti is tegyétek meg.
G.Á

Has thanked: 58 times
Been thanked: 308 times

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2021.02.15. 02:23

Már előfordult, hogy régóta nem aktív tagok visszatértek hogy töröljék a hozzászólásaikat. Ennek megelőzésére a hozzászólások törlésére és szerkesztésére bevezettem egy 99999 perces (kb 70 napnyi) időkorlátot. Ennél régebbi hozzászólások törlését/szerkesztését a moderátortól kell kérni.
Gombk.Ak

Előző

Vissza: Technikai kibeszélő