Mars misszió

Tudományos és egyéb hírek.

Re: Mars misszió

HozzászólásSzerző: axis61 » 2016.02.21. 22:33

dgy írta:
Most már csak ki kell várni a végét (ha megérjük).
dgy

Rendben, bár nem tudom, szeretnék-e addig élni. (Kivéve, ha benne vagyok az utazó keretben :-)) Zárjuk ezt a fejezetet egy számomra nagyon kedves jelenettel. https://www.youtube.com/watch?v=rCOeWgSagIQ
S egy pohár sörre/borra mindenképp a vendégem vagy. Itt, vagy ott...
Üdvözlettel,
Siska László
axis61

Has thanked: 24 times
Been thanked: 2 times
Név: Siska László

HozzászólásSzerző: dgy » 2016.02.21. 22:41

Rendben, bár nem tudom, szeretnék-e addig élni.

Vigyázz, a határidő, amit ki kell várnod, nem "az a pillanat, amikor pár száz év múlva úgyis eljut az ember a Marsra", hanem röpke 25 (most már csak 23) év. Az pedig - tapasztalatból mondom - marha gyorsan elröppen. Minden relativisztikus hókuszpókusz nélkül is.
:)

dgy
dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

HozzászólásSzerző: axis61 » 2016.02.21. 22:58

dgy írta:
Rendben, bár nem tudom, szeretnék-e addig élni.

Vigyázz, a határidő, amit ki kell várnod, nem "az a pillanat, amikor pár száz év múlva úgyis eljut az ember a Marsra", hanem röpke 25 (most már csak 23) év. Az pedig - tapasztalatból mondom - marha gyorsan elröppen. Minden relativisztikus hókuszpókusz nélkül is.
:)

dgy

Tudatában vagyok mit írtam, én is arra a 26.5 évre gondoltam. Én már csak Bajnokok Ligája döntőkben és Foci VB, EB döntőkben tartom számon az időt. :-) Azok komoly dolgok.
Üdvözlettel,
Siska László
axis61

HozzászólásSzerző: Banzai » 2016.02.25. 23:30

Na ők előbb fognak a marson tenni-venni mint az emberek, 2016ban már itt tartunk... :) Érdekesebb részek 1:20-tól.
https://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY
banz.
Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: laikus » 2016.02.26. 07:44

Nem tudom miért ragaszkodunk mindenáron ahhoz, hogy egy robot hozzánk hasonló emberszabású legyen? Ez így mindig csak egy silány utánzat lesz. Ha a magunk képére szeretnénk alkotni valamit, arra már megvan a jól bevált módszer mióta létezünk... ;) :D
laikus

HozzászólásSzerző: Rigel » 2016.02.26. 09:29

laikus írta:Nem tudom miért ragaszkodunk mindenáron ahhoz, hogy egy robot hozzánk hasonló emberszabású legyen?

Talán azért, mert ugyanazokat a funkciókat kellene ellátnia, amit az ember csinál. Azaz nagyjából ugyanakkora helyigénnyel, ugyanolyan mozgáskultúrával, ugyanolyan manipulátorokkal kell rendelkeznie, máskülönben nem helyettesítheti az embert egy adott környezetben anélkül, hogy magát a környezetet is át kéne rendeznünk. (Lásd a polcsorok közötti pakolás esetét.)

Egyébként pedig nem ragaszkodunk mindenáron az emberszabású robotokhoz. Az önjáró autók például egyáltalán nem emberszabásúak. ;)
Rigel

Has thanked: 40 times
Been thanked: 140 times
Név: Farkas Zsolt

HozzászólásSzerző: laikus » 2016.02.26. 10:10

oké, igazad van
részemről csak egy hirtelen reakció volt a videóra, talán a sci fi filmek hatása?!
laikus

HozzászólásSzerző: Banzai » 2016.02.26. 11:18

A funkcionalitáson túl az emberszerű robotoknak más oka is van. Ezeknél a robotoknál cél hosszútávon az is, hogy mindennapi társaink és segítőink, munkatársaink (családtagok) legyenek (kb még 20 év), lényeges hogy el tudjuk őket fogadni, bízzunk bennük stb. Ehhez pedig fontos szempont hogy úgymond kicsit lássuk bennük magunkat is, hasonlóak legyenek, kedves kinézetűek, emberi gesztusok, stb...., lásd Asimo, stb Rengeteg kutatás született ebben a témában, hogy hol van az a határ, amikor egy robot esetében az emberi bizalmatlanság átvált bizalomba. Nyilván ahol a funkcionalitás az elsődleges szempont, szinte minden mást kizárva, ott közel sem számít hogy humanoid legyen..., lás katonai robotkutyák, robotrat, robotdronok stb....
Ja és ennek a humanoid konstrukciónak is megvannak az előnyei, nem véletlen hogy a Föld létezése során, több milliárd fajból ez az egy vált képessé arra, hogy uraljon egy bolygót.., nyilván kellet hozzá a szoftver is, és a hiperkomplexitású agyunk, de szerencsére(?) az MI is egész jól fejlődik.
banz.
Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: laikus » 2016.02.26. 13:11

Banzai írta: Ehhez pedig fontos szempont hogy úgymond kicsit lássuk bennük magunkat is, hasonlóak legyenek, kedves kinézetűek, emberi gesztusok, stb....

Az azért elgondolkodtató, hogy pl. amikor a videóban hátulról fellökik a robotot, akkor akaratlanul is emberi érzéseket vált ki belőlünk egy gép, tárgy iránt. Nem kéne ezeket a reakciókat meghagyni az embertársaink vagy legalább az élőlényekkel való kapcsolatra? (ez megint csak gyors reagálás :) )
laikus

HozzászólásSzerző: axis61 » 2016.02.26. 13:51

Banzai írta: (családtagok) legyenek

Legyen családtagja a Kun Bélának, nekem ne.
Banzai írta:de szerencsére(?) az MI is egész jól fejlődik.

Itt a kérdőjelet díjazom.

"A veszély az, hogy a számítógépek intelligenciát fejlesztenek ki és átvehetik az uralmat. Az embert fékezi a lassú biológiai evolúció és nem tud majd versenyezni a mesterséges intelligenciával" – fejtegette Hawking. Már így is épp eléggé irányítják az életet az általunk alkotott gépek, magam részéről nagyon nem kívánom megtapasztalni az "áttörést". A "buta" gépek rendben vannak, dolgozzanak, míg az alkotó olvas vagy meccset néz.
Üdvözlettel,
Siska László
axis61

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek a nagyvilágból