Kaku esete a végtelennel

Tudományos és egyéb hírek.

Re: Mars misszió

HozzászólásSzerző: Banzai » 2014.09.02. 18:12

SzZoli írta:Ami engem még jobban zavar, az Michio Kaku és mások víziói a fénysebesség körüli utazásról. Semmi reális lehetőség nincs rá évszázadokon, talán ezredeken belül. Előbb fogjuk elérni a Marsot, mint ilyen hiperrealisztikus utazást (nem meglepő).

Szegény Kaku-t mindig bántjátok :), pedig ő jót akar. Az emberiségnek víziók kellenek, amelyek fejlődés motorjai tudnak lenni. Az meg, hogy sokszor teljesen elrugaszkodottak a tudományos ismeretterjesztő műsorokban, nagyrészt annak köszönhető, hogy manapság már olyan magasan van az ingerküszöb, hogy kisebb dolgokra senki nem figyel oda.
banz.
Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: I.Zoli » 2014.09.02. 20:48

Banzai írta:
SzZoli írta:Ami engem még jobban zavar, az Michio Kaku és mások víziói a fénysebesség körüli utazásról. Semmi reális lehetőség nincs rá évszázadokon, talán ezredeken belül. Előbb fogjuk elérni a Marsot, mint ilyen hiperrealisztikus utazást (nem meglepő).

Szegény Kaku-t mindig bántjátok :), pedig ő jót akar. Az emberiségnek víziók kellenek, amelyek fejlődés motorjai tudnak lenni. Az meg, hogy sokszor teljesen elrugaszkodottak a tudományos ismeretterjesztő műsorokban, nagyrészt annak köszönhető, hogy manapság már olyan magasan van az ingerküszöb, hogy kisebb dolgokra senki nem figyel oda.

Kb 15 éve, még a középsuliban fizika órákon több alkalommal Michio Kaku ismeretterjesztő videóit vetítették nekünk. Én nagyon szerettem :)
I.Zoli

Has thanked: 16 times
Been thanked: 0 time
Név: Ivusza Zoltán

HozzászólásSzerző: dgy » 2014.09.04. 00:07

Őt tartom az ismeretterjesztő, részben sci-fibe hajló műsorok legnagyobb fantasztájának. Nála a legkevesebb a valóságalap, és legtöbb a fantázia.

Ez még nem lenne baj, de gyakran tudatosan hazudik. Pl amikor teljesen zavarosan összemossa a többdimenziós tér fogalmát a görbült térével. Holott ha zongorázni lehetne a különbséget... És persze nem azért, mert ő nem tudja. Persze hogy tudja, csak trehány vagy lusta rendesen kifejteni, és a plebsnek így is jó lesz, úgysem értenek belőle egy szót sem, akkor meg minek erőlködjön a szerző... Na ezt a hozzáállást utálom a leginkább.
:(

dgy

These users thanked the author dgy for the post:
tuloktulok
Rating: 11.11%

dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

HozzászólásSzerző: Banzai » 2014.09.04. 10:07

dgy írta:
Őt tartom az ismeretterjesztő, részben sci-fibe hajló műsorok legnagyobb fantasztájának. Nála a legkevesebb a valóságalap, és legtöbb a fantázia.

Ez még nem lenne baj, de gyakran tudatosan hazudik. Pl amikor teljesen zavarosan összemossa a többdimenziós tér fogalmát a görbült térével. Holott ha zongorázni lehetne a különbséget... És persze nem azért, mert ő nem tudja. Persze hogy tudja, csak trehány vagy lusta rendesen kifejteni, és a plebsnek így is jó lesz, úgysem értenek belőle egy szót sem, akkor meg minek erőlködjön a szerző... Na ezt a hozzáállást utálom a leginkább.
:(

dgy

Az nem lehet, hogy nem tudatosan csinálja, csupán annyira lemennek nagyon emészthető konyhanyelvre, hogy szinte mindent a legprimitívebb hasonlatokra egyszerűsítenek, hogy fogyasztható legyen a háziasszonyoknak is? Vagy mi lenne a tudatos ferdítés célja. (Egyébként a fordítások hibája miatt is nagyon nagy butaságok hangoznak el sokszor...) Másrészt azt sem értem, hogy ezekben a milliók által is megnézett műsorokban miért nem alkalmaznak profi lektorokat? Pénzhiány, vagy nemtörődömség?
banz.
Banzai

HozzászólásSzerző: I.Zoli » 2014.09.04. 22:55

Egyik videójában azt mondta, ha elég sokáig ülne ebben a szobában -lehet, hogy akár évmilliókig kellene ott ülnie- de bekövetkezne az az esemény mikor atomjaira szétbomlana, majd a kulcslyukon "áthaladva" a szobaajtó túloldalán újra "összeállna" és elsétálhatna...
Na ez azért sok volt a középiskolában is. Illetve persze mindenki olyan műsort készít amilyet akar, csak azt nem értem miért játszották le ezeket nekünk fizika órán.
I.Zoli

Has thanked: 16 times
Been thanked: 0 time
Név: Ivusza Zoltán

HozzászólásSzerző: Banzai » 2014.09.05. 09:17

I.Zoli írta:Egyik videójában azt mondta, ha elég sokáig ülne ebben a szobában -lehet, hogy akár évmilliókig kellene ott ülnie- de bekövetkezne az az esemény mikor atomjaira szétbomlana, majd a kulcslyukon "áthaladva" a szobaajtó túloldalán újra "összeállna" és elsétálhatna...

Ez így is van, a hiba csak annyi benne, hogy ez az idő jópár nagyságrenddel nagyobb...
banz.
Banzai

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2014.09.05. 09:24

Banzai írta:
I.Zoli írta:Egyik videójában azt mondta, ha elég sokáig ülne ebben a szobában -lehet, hogy akár évmilliókig kellene ott ülnie- de bekövetkezne az az esemény mikor atomjaira szétbomlana, majd a kulcslyukon "áthaladva" a szobaajtó túloldalán újra "összeállna" és elsétálhatna...

Ez így is van, a hiba csak annyi benne, hogy ez az idő jópár nagyságrenddel nagyobb...

7 milliárd emberrel is lehet tesztelni, vagy az emberiség történelme alatt élt valamennyi emberrel, akkor lerövidíthetjük az időt. Mégsem sikerül.
Amúgy az evolúció tényleg megoldaná néhány évmillió alatt. Megpróbál emberünk ülni egy szobában- ameddig sikerül-, utána a kukacok kimásznak a kulcslyukon, összeállnak, lábakat növesztenek és elsétálnak. :)
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: Banzai » 2014.09.05. 14:15

Sanyi_Laci írta:7 milliárd emberrel is lehet tesztelni, vagy az emberiség történelme alatt élt valamennyi emberrel, akkor lerövidíthetjük az időt. Mégsem sikerül.

Az a "jópár" legalább több száz nagyságrend, egyébként ki lehetne számolni, hogy pontosan mennyi a valószínűsége.
banz.
Banzai

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2014.09.05. 14:30

Banzai írta:Az a "jópár" legalább több száz nagyságrend, egyébként ki lehetne számolni, hogy pontosan mennyi a valószínűsége.

Aha. Tehát gyakorlatilag soha. A világegyetem összes 100000000 atomos szerkezetével kell kísérletet végezni, és tovább várni, mint a világegyetem kora. Ez komoly magyarázó erejű és jó leíró erővel bíró hasonlat, minden laikus egyszerre csap a homlokára: "most már értem"! Olyanról beszél a fizikus, amit ha MINDEN atomból embert gyártva a világegyetem végéig megfigyelek, AKKOR SEM lesz igaz! Értem már! (Hülye fizikusok. Ezt hívja a laikus "megértésnek".)
Ez még a Schrödinger macskájánál is rosszabb hasonlat. Pedig az is a világtörténelem legrosszabb hasonlata. A gumilepedő ennél ezerszer jobb, pedig az még sehol sincs a nyuszilufihoz képest. Hasonlat-hasonlat-hasonlat. Mind félrevezető. Kinek csinálják? Hát a laikusnak. Akkor meg minek kell ennyire rossz hasonlatokat kitalálni? Komoly fizika: ha végtelen számú emberrel végtelen ideig végzem (nem végtelen, csak kb. 10500), akkor a válasz: soha. Ez komoly természettudomány.
Ennyit ért a laikus az egészből, akinek a hasonlatot amúgy szánták. Hát, hogy is mondjam: nem igazán "találó".
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: Banzai » 2014.09.05. 14:53

Hehe, pedig milyen gyakran történik ez más hasonlatok esetén is. Én még attól is ideges leszek, amikor kvantumos jelenségeket ültetnek át nem kvantumos szereplőkre, lásd korábban nagypapa=foton... :)
banz.
Banzai

Következő

Vissza: Hírek a nagyvilágból