Rigel írta:A vészmadárkodás egyik hibája az, hogy mindig elfeledkezik az újítások, az emberi lelemény konstans hatásáról a jövő megjóslásakor.
Aha,... emberi lelemény, ..újítások, akkor pár szám (tények):
- 1 mrd ember éhezik a Földön, további 1 mrd alultáplált
- 1 mrd ember nem jut naponta tiszta ivóvízhez (A Himalája gleccserektől további 1,3 mrd ember ivóvize függ - visszahúzódásuk drasztikus)
- 2 mrd ember él rossz higiéniás körülmények között (szegények)
- 1 mrd ember él szinte tengerszinten csak Ázsiában
- Az elmúlt 150 év 14 legmelegebb éve közül 13 a 21. századra esett.
- Az utóbbi évtizedekben mérhetően megnőtt a glob.felm.re visszavezethető szélsőséges természeti jelenségek száma.
- 2014ben 40 mrd tonna CO2-t toltunk ki a légkörbe
...
és még rengeteg tétel.... nem tudjuk megoldani ezt sem, nemhogy a következményeit. Az összes mutató romlik!!
A te modelledre nincsenek számítások, nem is lehetnek mivel nem lehet jól lekövetni a vízgőz hővisszatartó, illetve felhőként sugárzás-visszaverő működését, a dolgot meg csak megnehezíti, hogy nem egyenletes az eloszlása a légkörben. Egyesek azt valószínűsítik hogy a megnövekedett párolgás döntően fokozni fogja a felmelegedést, mivel a vízgőz az egyik
leghatékonyabb!!! természetes üvegházgáz, és könnyen elszabadulhatnak a folyamatok. Nem virágzó Szahara lesz itt, hanem kisVénusz ha így folytatjuk!
A Föld soha sem fog a Vénusz sorsára jutni, mivel van rajta élet. (És mivel pont ezt csinálta hárommilliárd év során mindig.)
De soha nem volt rajta ember, aki ontja az üvegházgázokat folyamatosan, írtja az őserdőket és pusztítja a természetes szabályozókat, hatással van az egész bioszférára...
Végül még pár adalék:
- 10000 kutatóból csupán 1 tagadja a glob.felm. ember hatásait.
- Legutóbb pár millió éve, amikor hasonló volt a légkör CO2 szintje 30 méterrel magasabb volt a tengerszint, és 11 fokkal az átlaghőmérséklet.
- 50 gigatonnára, több tízezer köbkmnyire, teszik a fagyott szibériai metánkészleteket amely szivárgása lassan elkezdődött. Egyesek szerint az emberiség globális pusztulását jelentheti.
- 1400 négyzetkm gleccser tűnik el évente
- 52%al zsugorodott az emlősök, madarak, hüllők, kétéltűek és halak vizsgált populációinak egyedszáma 1970 óta. (Az édesvízi fajok világszerte élő populációi - 76%-os fogyást szenvedtek el)(WWF)
- 12 000 000 hektárnyi földet tesz mezőgazdasági szempontból alkalmatlanná a kiszáradás évente.
- Már most több millió ember hal meg évente a globális kímaváltozás következményeitől. (3,5 millió csak a légszennyezés)
- Egyes vélemények szerint 2080-ra a növényfajok 57, míg az állatok 34 százaléka elveszíti természetes élőhelyének felét.
...
Zsolt én ezért nem hiszek az optimizmusodban...
Az adatok ENSZ, WWF... hivatalos számok.
banz.