Most múlik pontosan

Ami máshol offtopik lenne, itt kitárgyalhatjuk.

Most múlik pontosan

HozzászólásSzerző: dgy » 2015.11.30. 21:22

Kedves barátaim, rokonaim és üzletfeleim,

tudatom mindenkivel, hogy két perccel ezelőtt befejeztem utolsó hivatalos előadásomat, és nyugdíjba taszajtattam. Béke poraimra.
:(

dgy
dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

Re: Most múlik pontosan

HozzászólásSzerző: Banzai » 2015.11.30. 23:28

Kedves Gyula, én nem tudom mit illik ilyenkor kívánni és mit nem, csak annyit szeretnék hozzátenni a magam részéről, hogy sok erőt és jó egészséget kívánok a további életedhez és munkádhoz, legyen az ismeretterjesztés vagy bármi más, és köszönöm hogy eddig is segítetted (és bízom benne hogy ezután is fogod) a fórum munkáját és sokszor fényt gyújtottál sokunk fejében!
banz.

These users thanked the author Banzai for the post (total 2):
Zsolt68Sanyi_Laci
Rating: 22.22%

Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: api » 2015.12.03. 23:01

De miért?
Ha már e címszó mögé írtad, hogy most múlik pontosan, engedd meg nekem is a kérdést!
De miért? . . .
Csakhogy ezúttal mintha te se értenéd igazán.
Ismeretségünk egyoldalú, csak az előadásaidon át,
a fizikán át,
meg a matekon,
De azon nagyon.
Mégis engedd meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára api 2016.01.10. 13:59-kor.
api

Has thanked: 151 times
Been thanked: 264 times
Név: Albert Péter

HozzászólásSzerző: Anonymus » 2015.12.13. 17:23

dgy írta:Kedves barátaim, rokonaim és üzletfeleim,

tudatom mindenkivel, hogy két perccel ezelőtt befejeztem utolsó hivatalos előadásomat, és nyugdíjba taszajtattam. Béke poraimra.

dgy

Kedves DGy! Ez valójában egy jó hír. :) Az ember nyugdíjas évei pont arra valók, hogy azt csinálja, amit már nem muszáj. És valójában ilyenkor tárulkoznak ki a lehetőségek. Nyilván, aki aktív életet él, annak még aktívabbá válik, úgy hogy sok sikert! Szerintem sokan bízunk abban, hogy még sokáig olvashatunk olyan írásokat, aminek a végén ott a "dgy" monogram, ami természetesen biztosíték arra, hogy "tudatlanságunk", ha lassan is, de csökkenjen. ( a végtelentől tartson a 0 felé :) )
SzLaci
Anonymus

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Név: Szondi László

HozzászólásSzerző: dgy » 2015.12.13. 23:09

Az ember nyugdíjas évei pont arra valók, hogy azt csinálja, amit már nem muszáj.

Ez akkor igaz, ha nem nyugdíjas éveid alatt azt csinálod, amit muszáj, és nem azt, amit szeretnél. Én viszont világéletemben azt csináltam, amit szerettem: fizikát és matekot oktattam, magyaráztam, az egyetemen és ismeretterjesztő előadásokban. És persze ugyanezt szeretném továbbra is csinálni... A formális nyugdíjazás ez esetben nem segíti, hanem akadályozza, hogy az ember azt csinálja, amit szeret. Ezért roppant bosszantó. Mert még ha lehetővé is teszik, hogy továbbra is oktassak, a csökkenő javadalmazás arra kényszerít, hogy megélhetés céljából számos más olyan dologgal is foglalkozzam, ami nem vonz, nem érdekel, de muszáj... Szóval nálam pont fordítva van minden, mint ahogy írod...
dgy
dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

HozzászólásSzerző: Anonymus » 2015.12.14. 00:28

Ez akkor igaz, ha nem nyugdíjas éveid alatt azt csinálod, amit muszáj, és nem azt, amit szeretnél.

Ez kétségtelen, de nem mindenkinek adatik meg, hogy "aktív" éveit a "kedvenc" foglalatossága jegyében töltse el. Persze, sokan vannak szerencsére, és ez nagy adomány, ráadásul a tudás nem nyugdíjazható. :)

Én viszont világéletemben azt csináltam, amit szerettem: fizikát és matekot oktattam, magyaráztam, az egyetemen és ismeretterjesztő előadásokban. És persze ugyanezt szeretném továbbra is csinálni... A formális nyugdíjazás ez esetben nem segíti, hanem akadályozza, hogy az ember azt csinálja, amit szeret. Ezért roppant bosszantó. Mert még ha lehetővé is teszik, hogy továbbra is oktassak, a csökkenő javadalmazás arra kényszerít, hogy megélhetés céljából számos más olyan dologgal is foglalkozzam, ami nem vonz, nem érdekel, de muszáj... Szóval nálam pont fordítva van minden, mint ahogy írod...

Hát így, ebből a nézőpontból, valóban más a felállás, de bízunk benne, hogy lesz egy arany középút: a tudást továbbra is töltögeted a megfelelő fejekbe, és a napi szükségletek sem szenvednek számottevő csorbát. :) ( tudjuk: az élet küzdelem)

Mindenesetre ehhez jó egészséget, sok szerencsét kívánok, meg szerintem mindnyájan, akik olvassák ezt az oldalt. :)
Üdv.: Laci
SzLaci
Anonymus

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Név: Szondi László

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.01.19. 19:39

Sajnos egyes hozzászólások konzisztenciáját ezzel megszüntettem, de a témát áthelyeztem a "De miért?" alfórumból a "Beszéljük meg!" alfórumba.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

Vissza: Beszéljük meg!