Nyílt levél a szkeptikus fórum moderátorához

Ami máshol offtopik lenne, itt kitárgyalhatjuk.

Re: Nyílt levél a szkeptikus fórum moderátorához

HozzászólásSzerző: kozmi » 2017.01.31. 11:41

Ki vagy? Szabiku vagy Szilágyi?

Szerintem Szilágyi :mrgreen:
kozmi

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.01.31. 11:46

kozmi írta:Szerintem Szilágyi

Szabiku volt. Töröltem.
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: dgy » 2017.02.06. 19:41

szerintem a fizikai mezők a lehető legpontosabb megvalósulásai a "kontinuumoknak", olyan pontosak, hogy azt semmi atomos anyagból álló "folytonos" dolog meg sem közelítheti.

Teljesen igazad van.

Most, hogy idéztél onnan, ismét benéztem én is (bár már elhatároztam, hogy nem teszem).

Az a balfácán ismét hozza a pimasz formáját.
Az a Novobátzky cikk nagyon is értelmes.

- mondja vállveregetve az a balf@sz, aki még deriválni sem tud.
Na de hol van (vagy vannak) Novobátzkynak olyan cikke (vagy cikkei) ahol ez alapján új relativisztikus dinamikát alapoz??

Nem veszi észre, hogy éppen ő idézte be Marx és Szamosi azon cikkét, amiben Novo eredeti ötletének a következményeit részletesen kifejtik. Ez az a cikk, amit hiányol... Ott volt a kezében, és randa zöld vigyorokkal kísérve közzétette, mint nyilvánvaló marhaságot - de egy betűt, egy előjelet sem értett meg belőle.

És persze a középiskolai elemi fizikát sem tanulta meg:
úgy tekinthetjük, hogy a dielektrikum együtt van (összerögzítve) a fegyverzetekkel, egymáshoz képest nem mozognak. A feltöltéssel belül keltett elektromos tér pedig a dielektrikumban valamennyire (ha lehet) polarizációt, azaz töltésszétválasztódást eredményez. Teljesen függetlenül a megfigyelő inerciarendszerétől a töltéssel rendelkező anyagi részek benne mindenhol magasabb potenciálra kerülnek, ami ebben az egymáshoz rögzített helyzetben mindenki szempontjából úgy viselkedik mint egy potenciál jellegű négyesskalár mezőben való feljebb menetel. Ezt vehetnénk akkor úgy is, hogy növekszik a dielektrikum nyugalmi tömege, ha oda számítjuk fel az ennek megfelelő energiát tömegértékekben. Ezt az energiát (vagy tömeget) a polarizálódó anyag az elektromos mezőtől (annak energiájából) lopja el. :D

- és még vigyorog is hozzá...

Aztán nagyképűen KÖZLI "a természet alaptörvényeit":
Természeti alaptörvény, hogy a szabad (vagyis önálló) tömegPONTon az időegységre eső munkavégzés, azaz a teljesítmény, a rá ható erő és a sebesség (hármas)skaláris szorzata:

Egyetlen érve természetesen a "szerintem", meg a "cáfolom" - és amikor felszólítják, hogy tegye ezt, ismét a "szeintem" következik.

Mondhatnánk, ne foglalkozzunk ezzel, megtalálta a zsák a foltját. de nem, ugyanis amit ott művel, az túlmutat a helyi locsogásán.

A legdurvább a következő. A tények felsorolására a következő vakkantással felel:
Fogd be api.con! :x
Nincs igazad!:P
Csak zagyválsz össze-vissza.

Erre a minősíthetetlen röffenésre a "moderátor" nem reagál, szó nélkül folytatja a barátságos hangú "szakmai" vitát.

Úgy látszik, a szkeptikus fórumon egy csomó fórumozó SEGGNYALÓ BANDÁ-nak nevezése és mások "Fogd be!"-típusú leugatása megszokott és megengedett társalgási hangnemnek számít, amire a moderátor fel sem kapja a fejét, ezt természetesnek tekinti.

Ez viszont már nem szabikut minősíti (őt amúgy nem kell minősíteni, megteszi ezt zseniális megnyilatkozásaival), hanem azt a helyet, ahol az ilyesmit eltűrik.
:(

dgy
dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.02.06. 20:01

Így van. Megtalálta a zsák a foltját.

Arra a moderátorra is csak fáradtan legyinteni kell, de lehet, hogy még annyit sem érdemel. Mit össze-vissza vergődik az is, csak hogy valahogy kisebbítse Novobátzky érdemeit. Felkutat mindent, hogy alátámassza mondanivalóját, miszerint "egyáltalán nem számít rendkívüli gondolatnak", és már "régóta köztudott, hogy melegítés hatására nő a nyugalmi tömeg", stb-stb, amikor még 1982-ben is csak a "heatlike"-ig jutottak mások. Még téves és meghaladott elképzeléseket is felhoz, csak hogy valahogy kisebbítse a magyar fizikust. Holott ha semmi másért, csak azért mert magyar és mert előremutató, már büszkének illene rá lenni. De nem, ez a fajta szarmagyar még a világformáló marslakókat is lehúzná legszívesebben a saját szintjére. Amikor pedig elfogynak az érvei, akkor ennyit tud írni:

Azért szerintem amíg ez a dolog "Novobátzky-effektus" néven nincsen a szakmával elfogadtatva, addig nem biztos, hogy szerencsés dolog népszerűsítő irodalomban ezt a kifejezést használni. Mert ma ha valaki rákeres erre a kifejezésre, akkor azt találja, hogy ez kizárólag a kozmofórumon meg dgy előadásaiban szerepel, és kizárólag magyarul. (Most már persze a szkeptikus fórumon is, és mivel fentebb leírtam, hogy "Novobatzky effect", a google ezt már így megtalálja.)
Tehát én először (nemzetközi) szakmai körökben terjeszteném el, majd ha a szakma átvette, elfogadta, angol nyelvű publikációkban is szerepel, akkor kezdeném csak a nagyközönségnek szánt anyagokban használni. Mert így egy kicsit fura.

Dgy, elkövetted azt a hibát, hogy nem kérdezted meg ezt a hülyegyereket korábban, hogy mit szabad tanítanod az óráidon és mit nem.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.02.06. 21:44

Morcos a szkeptikus fórumon írta:Rájöttem mi a baj a másik fórummal... hogy kissé belterjes. :D Egyébként érdekes.

A szkeptikus fórum biodiverzitásása is hagy némi kívánnivalókat maga után. :mrgreen: :lol:

Aktív topikotok kettő van, és ebből az egyik a Novo-effect! :mrgreen: Ahol szabiku osztja az észt nektek, és Szilágyi dolgozik még keményen. :lol: A többiek ilyen velős böffentéseket írnak néha, mint pl. most te is.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: tuloktulok » 2017.02.06. 22:21

Ennek a szkeptikus fórumnak van valami köze a szkeptikus társasághoz, amelyik a szkeptikus konferenciákat rendezi?
Mert annak az égisze alatt előadóként szerepelt sokak mellett Lukács Béla és Orosz László is akik azért hiteles figurák.
tuloktulok

Has thanked: 179 times
Been thanked: 25 times
Név: Sebe Gergely

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.02.06. 22:33

Morcos írta:Látom bejött a humorom :)

Mekkora humor volt, azt a mindenit, még most is fetrengek a nevetéstől.

Az egész szkeptikus banda másról sem szól, csak ilyen félmondatos beszólogatásokból, fikkantásokból, és gőgös, pökhendi megnyilvánulásokról. Veled, Szilágyival és mimindannyiannal az élen. Tehát úgy timindannyian. Szabiku megtalálta végre a helyét nálatok. Éljetek boldogan, és szaporodjatok abból a génállományból, ami nektek jutott.

Csak néhány példa:
- Vágó István főszkeptikus televízióban dörzsölgette a szakállát és billegtette a fejét, amikor a gravitációs hullámokról először hallott életében, hogy micsoda badarság ez.
- Egy, a hatvanas években megjelent szkeptikus szerző könyve metsző gúnnyal elemzi a tudományos tévedéseket. Mígnem a könyv végén a kontinensvándorlás Wegener-féle elméletét tárgyalja ugyanilyen stílusban. A szerző még nem hallott erről, ezért gúnyosan kifigurázta. :)

De most már ilyen nem fordulhat elő, mert nálatok van szabiku, akivel frissíthetitek naftalinszagú génjeiteket.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.02.06. 22:43

tuloktulok írta:Ennek a szkeptikus fórumnak van valami köze a szkeptikus társasághoz, amelyik a szkeptikus konferenciákat rendezi?
Mert annak az égisze alatt előadóként szerepelt sokak mellett Lukács Béla és Orosz László is akik azért hiteles figurák.

Persze, hogy hiteles figurák. Az áltudományok elleni fellépésnek és a valódi tudományos eredmények közlésének van metszete, nem is kicsi. Ezek a fizikusok persze, hogy elmennek előadásokra, ha felkérik őket, mert a fizika területén elég sok az áltudományos szélhámos. (Bár, a youtubon megtalálható "Orosz László kiakad" c. videó szerintem Orosz Lászlót minősíti leginkább. Micsoda hisztit levág, ahelyett, hogy leadná a tananyagot! Az pedig, ahogy más tudományterületeket gúnyol (programozás), szintén tipikus szkeptikus gőgös buta pökhendiség.)

A szkeptikusokkal az a baj, hogy nem tudnak disztingválni, és mindent egyformán gúnyolnak, amiről nem tudnak. Ez ilyen lelki kényszer náluk, ettől lesznek nagyobbak a saját szemükben, ez kell a lelki egyensúlyukhoz és az önértékelésükhöz.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Banzai » 2017.02.06. 22:58

Morcos írta:Látom bejött a humorom :)

Annyi hülye ember van a világban... Laci, bármilyen más téma többet ér, minthogy ezekkel a nyomorultakkal foglalkozzatok...
banz.
Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.02.07. 00:13

Ezek ők. Szerintem lepratelep. Én - ha a már említett előadók helyében lennék - kétszer is meggondolnám, hogy elmennék-e hozzájuk. Még a végén Higgs-bozontoznának nekem ezek a szkeptikusok, mint a legalja index vagy origó fórumon a munkásproletárok.

Itt már a humor sem segít!Véresen komolyan gondolják,ezt a sok marhaságot.
A tudomány legfelsőbb fokán...talán már rendelkezésre állnak a legfejlettebb mérési technológiák.
Meg lehet cáfolni,vagy megerősíteni.
Mit is állított Novobátzky bácsi?
Ja meg a higgs-bozont oszcillációja...huuu ez nagy gáz.
Jó dolog az elmélkedés!
Sanyi_Laci

ElőzőKövetkező

Vissza: Beszéljük meg!