Moderációs topik

Önjelölt zsenik és fórumszabályzat-sértők lezárt témái, mindenki okulására megőrizve.

Re: Moderációs topik

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.14. 23:33

Sajnálom Walrus, itt akkor is mindennek vége. :(
Egyre-másra linkeli api a kormánygyalázó cikkeket. Ha beleolvasunk a kommentjeikbe, ott azt látjuk, hogy "lámpavasra velük", "akasszuk fel őket", "börtönbe velük". Ez nem fordítja fel a liberális gyomrot.
De az, amikor egy hülye cirkuszol egy pizzériában, abban a tudományos élet véleményvezérei azonnal a "kormány gyűlöletkampányának" okait látják.
Közben cinikusan linkeli itt a nagy felvilágosult, az általánosítás ellen máskor oly nagyon fellépő értelmiségi az "átlag fidesz-szavazó" véleményét. (Mellyel egyébként mélységesen egyetértek, hehe... :D :D :D )

Sajnálom, nem tehetünk semmit. A felsőoktatás "krémje" forradalmi lázban ég, kormányt akar buktatni, akasztani akar. Leszarják az érdeklődő laikusokat. Leszarják a tudományt. Itt van szerencsétlen Takács Imre, senki nem áll vele szóba. Pedig szegény remeg egy értelmes párbeszédért. De nem, nem kapja meg. Dgy eltávozott. Api eltávozott. Mindenki eltávozott, mindenki berágott. Mindenki sértődött. Ez van. Végünk van. :(
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.15. 01:46

Úgyhogy tisztázzunk valamit. Dgy elköszönt tőlünk. Anélkül, hogy erről megpróbált volna velem beszélni.
Mielőtt az a vád érne, hogy kimoderáltam, álljon itt a búcsúja:

dgy írta:Annak idején nem ezért hoztuk létre a Kozmofórumot.
Ez a fórum azért jött létre, hogy a modern természettudomány (ezen belül elsősorban az elméleti fizika és kozmológia, de természetesen más tudományágak sincsenek kizárva) iránt érdeklődők baráti, higgadt hangnemben megbeszéljék a tudomány új eredményeit és vitatott kérdéseit.

Laci az utóbbi hetek ámokfutásával ezt a fórumot is lezüllesztette az internet számtalan, politikai fröcsögéssel teli szemétdombjai közé. Már nem lehet megkülönböztetni tőlük.

Nem az eltérő politikai véleményekről van szó. Azok korábban is fennálltak, lehetett értelmes hangnemben beszélni róluk.

Hanem ez az embertelen, gyűlölködő hangnem. Amellyel mindenkit, aki nem ért egyet vele, személyesen tesz felelőssé az általa ellenségnek vélt emberek, csoportok és szervezetek minden egyes cselekedetéért. Mi lőttük ki a szemeket, mi erőszakoltuk meg a nőket, mi romboltuk le a tornyokat. Személyesen.

És persze mi hazudunk – üvölti minden egyes levélben. Közben senki sem veszi észre Laci hazugságait. Csak egy példa: aki már felnőtt volt, emlékezhet, hogy a Magyar Köztársaságban vegyes, egyéni ÉS listás választási rendszer működött. Bárki ellenőrizheti. De minek. Ha éppen úgy jön jól az „érveléshez”, közli, hogy csak egyéni volt. Vagy csak listás. Vagy kockás. Mindegy. Hiszen mi hazudunk.

Nemrég sms-t kaptam tőle, hogy miért nem írok fizikáról. Beteg vagyok? Igen, beteg libsi – az ő szavaival. Kinek van kedve fizikáról írni, és mi értelme, amikor itt derékig járunk a hányásban és nyálban, és sistereg a gyűlölet? Kit érdekel itt a fizika?

Az első ide nem illő fórumozó kizárásánál még hónapokig haboztunk. Hátha lehet hatni rá, hátha megjavul. Most pedig egy nem tetsző szóért, egy szakmai kérdés Lacinak nem tetsző megfogalmazásáért önkényesen töröl egy vagy több hozzászólást, kizár egy fórumozót, később nagy kegyesen visszaengedi, hogy tovább sértegethesse. Naponta hangzik el a fenyegetés a további kizárásokról. Nem a fórumszabályzat megsértése, hanem politikai álláspont miatt. Laci ezzel az önkényeskedéssel más fórumok általa oly sokat szapult moderátorainak nyomába lépett, sértegetéseivel és embertelen stílusú kirohanásaival túl is szárnyalta őket.

Itt már rég nem lehet dolgozni, ismeretet terjeszteni, fizikáról és más értelmes dolgokról beszélni.

Rengeteg időt, energiát és lelkesedést fektettem ebbe a fórumba. Mint korábban egy másikba is, de ezt teljesen a sajátomnak éreztem. Most mindaz, amit ide írtam – ezzel a levéllel együtt – hamarosan megy a Nagy Bittemetőbe.

Mindegy. Nem várom meg, amíg kizárnak. Magam távozom. Nincs hová – de itt sincs többet helyem.

dgy
beteg libsibolsináci

Most nem fogom Dgy tévedéseit kijavítani. Nem sms-t, hanem emailt kapott tőlem. Érdeklődtem a hogyléte felől. Többször bent is jártam a szobájában, az egyetemen. 3-szor kerestem, egyszer találtam ott.
A listás/egyéni választási rendszert korrigáltam, perceken belül, óriási hazugságon kaptál, Dgy, büszke lehetsz magadra! Igaz, hogy javítva lett, perceken belül.

Na, akkor én is elköszönök. Soha többet nem vagyok hajlandó ennyire kirekesztő, ennyire véleményterroros, ennyire életellenes ál-liberálisokkal egy gyékényen árulni.

Laci,
a náci
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: G.Á » 2017.05.15. 13:49

Én csak annyit szeretnék kérni, hogy a fórum ne kerüljön törlésre, mivel túlságosan sok hasznos információ van itt, amelyre alkalmanként hivatkozok.
De ha mégis lezárásra kerül, kérlek hogy szólj előre, hogy le tudjam menteni róla az érdekesebb részeket.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 294 times

HozzászólásSzerző: Kookaburra » 2017.05.15. 14:08

Aztakurva... Laci, szegyelld magad!
Ha ket hisztiroham kozott van meg egy tiszta pillanatod, a lementett forum adatbazist add at dgy-nek, ugyanis a forum 85%-a az o szellemi tulajdona. Az mar mas kerdes, hogy lesz-e neki vagy valaki masnak energiaja es ideje ujraeleszteni valami ehhez hasonlot.
Egyebkent meg menj orvoshoz, abszolut nem normalis amit csinalsz.
Udv,
Nagy Gergely
Kookaburra

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Név: Kookaburra

HozzászólásSzerző: Banzai » 2017.05.15. 18:24

Mindenki eltávozott, mindenki berágott. Mindenki sértődött. Ez van. Végünk van.

Nincs mindennek vége, sőt, ha nem zárod be a fórumot, és eltűnnek a politikai sárdobálások, újra kivirágozhat, igaz hogy DGY kilépett de soha ne mondjuk hogy soha... Nincs még egy ilyen hely a magyar neten, azt gondolom igény is van rá, minden ember gyarló és hibázik, ha ezeken felül tudunk emelkedni, hiszem hogy ez a hely nem hal meg...
banz.

These users thanked the author Banzai for the post:
karit
Rating: 11.11%

Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.15. 22:18

Eszem ágában sincs bezárni a fórumot. Sok információ, sok értékes cikk összegyűlt itt. Sokan linkelik külső siteokról.
A célközönség az érdeklődő laikusok voltak, a kezdetektől. (Mondjuk velem az élen, de ez mellékes.) Velük nem fogok kiszúrni.

These users thanked the author Sanyi_Laci for the post:
karit
Rating: 11.11%

Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Banzai » 2017.05.16. 17:23

SzZoli írta:Megdöbbentő, hogy DGy itthagyta a fórumot. S.L politikai ámokfutása után viszont megértem. Mire volt jó ez? Az egész fórum azért ért valamit, mert DGy itt volt velünk. Rengeteg energiát fektetett bele, hogy zsugorodott elménket tudással töltse meg. Nélküle a fene megette az egészet.

Ez így nagyon sarkított, az igaz hogy DGY volt a mogul, a fő motor (én nagyon bízom benne hogy egyszer visszatér), de Rigel, Api, Laci... stb nagyon sokat tettek hozzá. Én hiszem hogy továbbra is értelmes hely lesz ez!
banz.
Banzai

Has thanked: 155 times
Been thanked: 114 times
Név: T

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.16. 18:28

SzZoli írta:Megdöbbentő, hogy DGy itthagyta a fórumot. S.L politikai ámokfutása után viszont megértem. Mire volt jó ez? Az egész fórum azért ért valamit, mert DGy itt volt velünk. Rengeteg energiát fektetett bele, hogy zsugorodott elménket tudással töltse meg. Nélküle a fene megette az egészet.

Olvasgatom ám a fizinfót is! ;) Hála istennek nem vagyok egyedül, még a fizikus társadalmon belül sem, vannak lelki társaim szép számmal. Nem véletlenül, ez egy pragmatikus tudomány, tiszteli a tényeket, és logikus, érzelemmentes gondolkodásra tanít. ;)
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: morcos » 2017.05.16. 19:27

Épp most nézett be a szkeptikus fórumra ;) SL meg nagyon is logikusan gondolkodik a politikában is. Akkor is ha egyeseknek nem tetszik.

These users thanked the author morcos for the post (total 2):
SanyilaciSanyi_Laci
Rating: 22.22%

morcos

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.16. 19:31

A két likot még akkor adtam, amikor nem volt ott a második mondat. Az első mondatot likoltam, nem magamat. Csak azért, mert álszerénytelen vagyok.
Sanyi_Laci

ElőzőKövetkező

Vissza: Zárt osztály