Moderációs topik

Önjelölt zsenik és fórumszabályzat-sértők lezárt témái, mindenki okulására megőrizve.

Re: Moderációs topik

HozzászólásSzerző: morcos » 2017.05.16. 20:48

Most volt időm visszaolvasni, mi történt itt, hát igen ezt műveli az emberekkel a politikai nézetkülönbség.
morcos

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

HozzászólásSzerző: Nullstejn » 2017.05.16. 20:51

Hát ezt elbasztuk, nem kicsit, nagyon!

Az látszik, hogy DGy nélkül a fórum nem tarthatja meg eddigi tudományos színvonalát.

Javaslataim:

1. Kőkemény moderálás minden politikai, durva vagy sértő hozzászólásra, két szinten:
- enyhe esetben figyelmeztetés, pirossal, a hozzászólás végén, amennyiben nem kívánt tartalom vagy link fordul elő.
- súlyosabb esetben a hozzászólás törlése, helyette pirossal, nagybetűvel a "NEM IDEVALÓ TARTALOM MIATT A HOZZÁSZÓLÁS TÖRÖLVE!" olvasható.

2. Több moderátor kell, be kell vonni még néhány személyt, akik egymástól függetlenül moderálnak, akár egymást is. Kizáráshoz mindegyik egyhangú döntése kell. A moderálást tudományos(nak tűnő) írásokra nem, politikai vagy durva, sértő tartalmakra viszont alkalmazni kell.

3. Könyörögve kérni DGy-t, hogy vegyen részt ismét a fórumon. Majd ha a fentiek tisztázva lesznek, és SanyiLaci is elfogadja, mindenki, aki személyesen ismeri DGy-t vagy van kontaktja hozzá, érje el őt, ha kell sírja el magát visszatérése érdekében.

Szarabb múltat kívánok: 0stejn.
Nullstejn

Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times
Név: Borszéki György

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 21:19

.. mivel panasz merült fel a fórum több tagja felől (és nincs olyan sok aktív tagja) a politikai témák, illetve a moderátori tevékenység ellen, miszerint ezeknek zavarják a munkában (lásd DGy levelében a megfelelő részeket); szerintem akár meg is szavazhatnánk a politikai témák bezárását, és a moderátori tevékenység megreformálását (például úgy, hogy még egy moderátort alkalmazunk).

Mi lenne, ha megszavaznánk, aztán beírnánk a beköszöntőbe?
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.16. 21:33

Nem-nem, gyerekek, nem. Mindenki moderálja saját magát, és vállaljon felelősséget a saját szavaiért, döntéseiért.
Nem liberalizáljuk a moderációt. Sajnálom. Nem éltem vissza soha a helyzetemmel, viszont mindenki pofontáblája voltam. Vállaltam. De nem fogok álliberális demokráciásat játszani. Szó sem lehet róla.

Nullstejn írta:Könyörögve kérni DGy-t, hogy vegyen részt ismét a fórumon. Majd ha a fentiek tisztázva lesznek, és SanyiLaci is elfogadja, mindenki, aki személyesen ismeri DGy-t vagy van kontaktja hozzá, érje el őt, ha kell sírja el magát visszatérése érdekében.

Hát persze. Majd elviszem moziba is.
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 21:56

Nem liberalizáljuk a moderációt. Sajnálom. Nem éltem vissza soha a helyzetemmel

Az lenne a cél, hogy a moderáció próbáljon arra irányulni, hogy a fórumozók számára kellemes, szakmai munkát biztosító légkört teremtsen. (A moderáció vágjon egybe a fórum meghirdetett céljával. (esetleg a fórumozók közös döntésében megfogalmazott célokkal))
Ahogy más oldalakon is szokás.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.16. 22:05

Ahogy más oldalakon is szokás.

Itt is az volt a szokás, amíg ki nem tavaszodott. Mert akkor aztán elkezdődtek az utcabálok. És mindenki leszarta a fórum eredeti céljait, leszarta az érdeklődő laikusokat, és politikai agitálásba kezdett.

Dgy az anti-de-Sitter téridőnél tűnt el. Semmi köze Soroshoz, a migráncsokhoz, sem semmihez. Térjünk vissza a fórum eredeti céljaihoz, én azt mondom, elvtársak.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 22:11

Dgy az anti-de-Sitter téridőnél tűnt el. Semmi köze Soroshoz, a migráncsokhoz, sem semmihez.

Szerintem megírta a levelében hogy többek közt zavarja a moderáció okozta légkör a munkában.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 22:13

Sanyi_Laci írta:Térjünk vissza a fórum eredeti céljaihoz, én azt mondom, elvtársak.

Erősítsük meg a beköszöntőben leírtakat?
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.05.16. 22:15

Macska Bonifác írta:Szerintem megírta a levelében hogy zavarja a moderáció okozta légkör a munkában.

Meg-meg. Csak ez objektíven tényszerű hazugság. Nem passzol időben sem. És vannak emailjeim, amivel bizonyítani is tudom az ellenkezőjét.
De én Dgy-t nagyszerű embernek tartom. Nem fogom kiszolgáltaltni a gyengéit, mert tisztelem, szeretem, életműve nagyszerű. Mindazonáltal CSAK EGY EMBERNEK tartom, sok hibával. Szeretem a sokszínűséget, ti nem?
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 23:07

Sanyi_Laci írta:De én Dgy-t nagyszerű embernek tartom.

Én is; emelem kalapom azok előtt az írások előtt amiket itt hagyott.

Sanyi_Laci írta:Szeretem a sokszínűséget, ti nem?

Szintén. Ettől valamennyire függetlenül úgy gondolom, hogy ha nem neveznéd DGy-t (és a többi fórumozókat, beleértve engem is) konstans mód hazugnak és gyilkosnak (vagy a szeretteinket), az sokat dobna a légkörön. (Természetesen más sem tenné.)

Talán nem számít véleményterrornak az, ha a fórumozók kellemes, baráti, kölcsönös tiszteleten alapuló légkörben szeretnének dolgozni, és mondjuk nem kölcsönös megvetésen alapulóban. (annál is inkább, mert pl cigányozni is lehet kulturált hangnemben; bár ha kizárjuk a politikát, akkor mondjuk nem)

Talán lehet moderálni libsi/náci ideológia nélkül is. (Pláne ha teljesen be van szüntetve a politika, akkor különösen egyszerű).
Törölt felhasználó

ElőzőKövetkező

Vissza: Zárt osztály