Moderációs topik

Önjelölt zsenik és fórumszabályzat-sértők lezárt témái, mindenki okulására megőrizve.

Re: Moderációs topik

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.11.14. 21:23

G.Á írta:A Lőrinc-transzformációs feladat például itt is szerepel, csak ki kell egészíteni.

Azon mit kell kiegészíteni? :) Most kíváncsivá tettél...
Megelőlegezném azt a kérdést, hogy mennyibe kerül a tárhelyszolgáltatás meghosszabbítása?

Gombokba. Asszem kb. 4000 Ft 2 évre, valami ilyen nagyságrend.

G.Á írta:A praktikussági okokon túl becsületbeli dologról is szó van:

Meggyőztél, levettél a lábamról. Át fogom adni neked az egészet. Bár legszívesebben dobnám ki a kukába, mert nem azért hoztam létre, amivé lett.
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: G.Á » 2017.11.15. 16:05

Rendben.
A költséget és az adminisztrátori teendőket át tudom vállalni.

Részleteket majd privátban beszéljük meg inkább, amikor úgy gondolod.

Azon mit kell kiegészíteni? :) Most kíváncsivá tettél...

Elsősorban csak arra gondoltam hogy rendezett formába kell írni ha megjelentetjük, ami azt is maga után vonja hogy az egyes alfeladatokra külön-külön is válaszolni kell, legfeljebb a végén.
Másrészről persze többet mindig lehet írni egy adott feladatból kiindulva. Idén küldtem be egy-két megoldást, de egyikkel sem vagyok *maradéktalanul* elégedett.
A Lőrinc-transzformációs feladatnál például lehetne még diszkutálni az i) feladatot, és adott esetben átvezetést megfogalmazni a Galilei-invariáns elektrodinamikára.
Ez utóbbi szabályait leírni nem különösebben nehéz, de pedagógiailag rendkívül hasznos lehet.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 294 times

HozzászólásSzerző: Nullstejn » 2017.11.21. 03:40

Sanyilaci írta, 2017.11.14. 03:09 -kor
"Nyertetek", libsibolsinácik. Ha ti ezt győzelemnek vélitek a beteg elfajzott agyatokkal! De csak itt, a kozmofórumon. Mert amúgy az egész világon kihalóban a fajtátok.

Persze itt sem nyertetek semmit sem, csak amikor nem tudtatok uralkodni, akkor legalább rombolásba kezdtetek. Örüljetek. És sírjatok, kétségbeesetten az ég felé fordulva. Basszátok meg.

Mint liberális bolsevik náci, győztesnek érzem magam a beteg elfajzott agyammal, sőt, kihaló/kétségbeesé felemben/semben, sírva fogom az ég felé fordulva megbaszni!

Gratulálok: 0stejn.

(Ugyanezt pár órája kitörölted, gerinctelen cenzor!)
Nullstejn

Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times
Név: Borszéki György

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.11.21. 08:56

Eh.

Szerintem: egyrészt törölgess kicsit, másrészt próbáld megállni hogy nem írsz hoszabb szövegeket amiknek az a lényegük hogy a libsik (és már egyre inkább mi személyesen) nagyon rossz emberek.
(Ha jól látom, azért sajnálod hogy szakmailag nem vesznek részt itt, de szerintem te is meg tudod érteni hogy miért nem).

Eh, megyek és csinálok valamit a véleményemmel.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2017.11.27. 16:00

Már bocsánat, engem is sok minden zavar. Például térdig kell járni az utcán a kutyagumiban. Meg az aluljáróban a hajléktalanok a saját levükben fetrengenek.
Sok dolog van, amivel nem tudok mit kezdeni. Elmegyek mellette, mert jobbat nem tudok. Ami nem jelenti azt, hogy nincs véleményem. De úgysem számít semmit.
(Na jó, ezt még kicsit átgondolom.)
Zsolt68

Has thanked: 376 times
Been thanked: 16 times
Név: Zsolt68

HozzászólásSzerző: mizörög » 2017.11.27. 20:43

Russell-paradoxon ! (-: A moderátor moderátora az mindég érdekes,pláne ha fórum tag és fórum "tulajdonos" :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mizörög 2017.11.27. 21:23-kor.
mizörög

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Név: Dinyés Károly

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2017.11.27. 21:15

Hazafelé minden nap át kell mennem egy aluljárón, ahol hajléktalanok fetrengenek és ordibálnak.
Nem tudom őket elkergetni onnan, meg sem próbálom.
De ez nem jelenti azt, hogy nekem is kötelező lenne ott hemperegni a mocskukban, vagy beszállni közéjük az ordibálásba.

Még gyerek koromban hallottam egy történetet...
Az egyik később híres szinésznő azzal ment haza a mamájához panaszkodni:
- A hátam mögött ezt és ezt mondták rólam.
A mama így felelt:
- Azért mondták a hátad mögött, hogy te ne halld meg.
Zsolt68

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2017.11.27. 21:24

Ne legyél már homeless-ofóbb! Vidd őket mind haza, etesd és ruházd, aztán csöngess be a szomszédaidhoz és a barátaidhoz, hogy hoztál nekik pár hajléktalant ajándékba, az a baj, hogy továbbmennek jeligével, vegyék már át őket automatikus kvóta alapján, mert tök édibédik meg minden, de neked már nem kell, így is van elég macskád.
Amelyik szomszédod és barátod pedig elküld melegebb éghajlatra, az nyilván elmaradott és retardált, ezt mond is a szemükbe.

Aztán gyere vissza és meséld el, hogy hány barátod maradt, és hogy jössz ki a szomszédaiddal.

Amúgy most nem érek rá veletek foglalkozni, fekete lyukba eresztett kötelet számolok, nem érdekelnek a picsogások. Nyugodtan írkáljatok, majd egyszer jól megválaszolom mindet, de azt sem teszitek ki a dicsőségfalra.
Csak most nincs kedvem mérgelődni, skippelem máskorra.

These users thanked the author Sanyi_Laci for the post:
Zsolt68
Rating: 11.11%

Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2017.11.27. 21:50

Félreértés ne essék, nagyon sok dologban egyetértek Lacival.

Azon kívül nekem ezt a vitát majdnem minden nap végig kell hallgatnom, amikor a főnökeim veszekednek.
Lefogadom, hogy a fizikus és matematikus urak még nem voltak projekt átadáson. Még nem láttak üvöltöző mérnököket. Szó szerint félelmetes.

Meg rendszeresen azon vitatkoznak órák hosszat, hogy szerintük melyik politikus lopott többet. (Miközben a kollégák az én időmet rabolják és nem haladunk a munkával.)
Már lassan kívülről tudom, mint egy szindarabot. Ugyanaz a műsor megy. De egyik sem tudja meggyőzni a másikat.

Továbbá ismerős ez a "fogjuk meg és vigyétek" típusú érvelés is.
Meg hogy Merkel kiválogatja magának a használhatót, a töbit meg szétosztja.
Vannak kint volt kollégáim Németországban és ők is időnként beszámolnak az eseményekről.
Pedig kezdetben ők is befogadáspártiak voltak.

Meg amikor 7 éves koromban kést fogott rám egy 4 éves gyerek...
Zsolt68

HozzászólásSzerző: mizörög » 2017.11.27. 22:06

Kíváncsi lennék ha lenne egy olyan szoftver amely kiszűrné a negatív érzelmet hordozó szavakat, ugyan ez lett volna-e a végeredmény ? És mennyi idő alatt javítaná ki a társadalom ezt a hibát ?
mizörög

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Név: Dinyés Károly

ElőzőKövetkező

Vissza: Zárt osztály