Moderációs topik

Önjelölt zsenik és fórumszabályzat-sértők lezárt témái, mindenki okulására megőrizve.

Re: Moderációs topik

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2017.11.27. 22:25

mizörög írta:És mennyi idő alatt javítaná ki a társadalom ezt a hibát?
Az elefánt lassan tanul.

Vannak erről utópisztikus filmek. Az egyik kedvenzem az emlékek őrzője (the giver).

Úgy tűnik, kezdünk kulturáltabb hangnemet felvenni.

"A fenevadat ijesztgetni szigorúan tilos!"

mizörög írta:Személyiségek:Ha a libidó kívülről irányított, akkor extroverzióról, ha belülről, akkor introverzióról beszélünk. Ezek általános beállítottsági típusok, amelyekkel születésünktől fogva rendelkezünk, így lényegében megváltoztathatatlanok.
Megjegyzem, ez a tipizálás a 19. századi túlhaladott pszichológiához tartozik. Viszont még mindig alkalmazzák különböző önismereti könyvek szerzői és akiket a modern tudomány sarlatánoknak nevez.
Feldmár így beszél: ott van egy varázsló egy nagy kalapban (mármint az orvos fehér köpenyben) - húú-úú - és azt mondja: te ilyen és ilyen vagy, és életed végéig ez így fog maradni, de ez nem baj, csak szedd folyamatosan a dilibogyókat. (Közben a kezével mutatja a varázsló jellegzetes nagy kalapját, meg a varázs mozdulatokat.)

@Laci: valami más is van itt a háttérben. Meditate on this matter I will...
Zsolt68

Has thanked: 362 times
Been thanked: 14 times
Név: Zsolt68

HozzászólásSzerző: mizörög » 2017.11.27. 22:53

Csak lassan hogy felfedezhessem minden piciny részletét,mert ezek a piciny részletek végtelen nagyra nyílnak. :)
mizörög

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Név: Dinyés Károly

HozzászólásSzerző: G.Á » 2017.11.27. 23:27

Előrebocsátom hogy beteg vagyok. Minden diplomáciai képességemet bevetem, de ha rontok a helyzeten, nem sikerül pártatlannak maradnom stb, hagyjatok figyelmen kívül.

S.L feladni készül ezt a fórumot. Volt olyan jelentkező, aki vállalta, hogy átveszi.
Megkérem az illetőt, tegye ezt meg, legyen olyan szíves.

Ez én volnék, és el is vállalom. Ezzel szorosan összefügg, hogy bár legszívesebben elkerülném, de talán elkerülhetetlen hogy bizonyos dolgokra reagáljak, még ha nem is közvetlenül engem érint.

Ami a fórum fenntartását illeti, és szívesen vállalom a regisztrációs költségeket. Annak ellenére, hogy most vesztettem el az állásomat. Pár ezernyi tartalékom még van, akár erre a célra is.

Ez nem szükséges.

Egyáltalán, miért kell itt politizálni? Ez a Kozmofórum, ahol politikának helye nincs.

Ezzel én egyet is értek.
Egyben buzdítalak a többi topikban való közreműködésre.

Nélküle pedig üres ez a fórum.

Természetesen mind szeretnénk ismét itt látni Dgy-t, és bár igaz hogy az én ismereteim köre és írásképességem is töredéke az övének, de azért ez így ebben a formában kissé rosszul esik.

Egyébként ha félre nem értem a helyzetet, elsősorban a kialakult hangnem okozta a problémákat, de Laci talán maga is tisztában van a temperamentumosságával.
És akkor most hangozzon el itt a legpolitikaibb kijelentés amit tenni szándékozom:
Lacinak annyival szeretném kijavítani egy korábbi állítását, hogy bár igaz hogy 2015-től fogva európaszerte meglehetősen egyértelmű trend jelent meg, de ez alól -a közvélekedéssel ellentétben, már amennyire ezt lehet mérni- nem a németek, és nem is a svédek jelentik a kivételt, hanem a portugálok.

De most mindezt hagyjuk a hátunk mögött.

Az első hozzászólásomat ezen a fórumon nem egészen egy évvel ezelőtt, 2016.12.25-én írtam. (http://www.kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=25&t=284)
Majdnem napra pontosan 102 évvel azelőtt, egy egészen csodálatos dolog történt a frontokon.
Minden egyetlen ember egyetlen gondolatával kezdődött, azzal hogy: "Legalább ezen a napon ne lőjünk egymásra!".
Akkor és ott, a háború véget ért. Legalábbis egy pár napig.
Ez nem is volt olyan borzasztóan régen, és bizonyosan mindannyiunknak voltak olyan déd- vagy ükszülei, akik adott esetben átélték ezt.

Akkor sokkal rosszabb dolgokat bocsátottak meg egymásnak az emberek mint amit puszta szavakkal lehet tenni.

Amit ki akarok ebből hozni, az az hogy létezik megbocsátás is, meg azt, hogy az élet csakugyan megy tovább.
Ami történt a fórumon, megtörtént. A továbbiakban rejtse a jótékony feledés homálya, mindenki részéről.

Noha nem szoktam a szimbolikus dolgoknak nagy jelentőséget tulajdonítani, legyen most mégis úgy, hogy dec.25.-én veszem át az adminisztratív pozicíót.
Akkor talán véget ér ez az állapot is.
Megértéseteket köszönöm.

These users thanked the author G.Á for the post (total 4):
karitSanyilaciZsolt68Macska Bonifác
Rating: 44.44%

G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 277 times

HozzászólásSzerző: Zsolt68 » 2017.11.27. 23:40

Our Father, who art in heaven,
hallowed be thy Name,
thy kingdom come,
thy will be done,
on earth as it is in heaven.

Give us this day our daily bread.
And forgive us our trespasses,
as we forgive those
who trespass against us.

And lead us not into temptation,
but deliver us from evil.

For thine is the kingdom,
and the power, and the glory,
for ever and ever. Amen.
Zsolt68

Has thanked: 362 times
Been thanked: 14 times
Név: Zsolt68

HozzászólásSzerző: Macska Bonifác » 2017.11.27. 23:48

Mielőbbi jobbulást!
Dec 25-ig még sok idő van. De talán:
G.Á írta:
Egyáltalán, miért kell itt politizálni? Ez a Kozmofórum, ahol politikának helye nincs.

Ezzel én egyet is értek.

Ha tiltva lesz a politizálás talán frissíteni kéne Gyula beköszöntőjét egy kiegészítés formájában, az ugyanis megenged mindenfélét ami jó hangulatban telik.
Macska Bonifác

Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

HozzászólásSzerző: Macska Bonifác » 2017.11.27. 23:51

Sanyi_Laci írta:Aki pedig ezt kimondja, azt először megpróbáljátok ellehetetleníteni, aztán ha ez nem sikerül - mert a tények macska dolgok, és az erő amúgy sincs már veletek-, akkor az ördöggel is lecimboráltok bármikor "az ellenségem ellensége a barátom" jeligével.

Ne már >:(
Most komolyan én?
Macska Bonifác

Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Előző

Vissza: Zárt osztály