Köldökzsinór

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Köldökzsinór

HozzászólásSzerző: István » 2020.01.31. 03:03

Tovább hülyülök...
Az E=mc2 egyenlet jobb fele tulajdonképpen a 3+1 dimenziós teret írja le. A c egy dimenziót képvisel, c2 kettőt, és az m-el együtt hármat. A negyedik pedig benne van a c-ben, mert az nem értelmezhető idő nélkül. Sőt, görbült térről van szó az m miatt. Ha csak c3 lenne m nélkül, akkor sima görbületlen tér lenne.
Tudom, hogy hülyeség, de mi van ha mégse..?
István

Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times
Név: M István

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.01.31. 16:11

Szerintem 3 négyzetméter az 15 köbforint. Ebben már benne van az is, hogy Pí*sárga.

Lehet, hogy hülyeség, de mi van, ha mégsem...?

Meghosszabbítottam újabb két évre a domaint. Nem tudom, miért. Lehet, hogy hülyeség volt. De mi van, ha mégsem?

These users thanked the author Sanyi_Laci for the post (total 6):
G.Ákristof weaverIstvánkaritBanzai=^.^=
Rating: 66.67%

Sanyi_Laci

Has thanked: 251 times
Been thanked: 443 times

HozzászólásSzerző: István » 2020.02.01. 12:09

Sanyi_Laci írta:Meghosszabbítottam újabb két évre a domaint.

Köszönet!
István

Been thanked: 4 times
Név: M István

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.04. 13:27

Köszi! Ennyi talán elég lesz egy liberális fórum létrehozásához.
G.Á, csinálod még, vagy abbahagytad?
=^.^=

Been thanked: 10 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.06. 17:30

=^.^= írta:Köszi! Ennyi talán elég lesz egy liberális fórum létrehozásához.

Addig muszáj lesz ezen az elviselhetetlen, élhetetlen, nem haladó, nácionalista helyen létezned.
Annyi szép hely van a világban, miért vagy egyáltalán itt, ha annyira utáltad a legelső perctől????

Pont úgy vagy ezzel is, mint ahogy az országgal is vagytok. Elviselhetetlen, élhetetlen, tiszta rettegés, bőrönd összekészítve, de most már igazán lelécelünk, stb., aztán megsem mennek sehová. Legalábbis a hivatásos rettegők és fanyalgók, akik ebből élnek, és máshol -ahol minden sokkal jobb - mégsem tudnának ebből megélni. Úgyhogy folyamatos rettegés és fanyalgás, undorodás és gyűlölködés közben, nagy duzzogva mégis maradnak. :lol: :lol:
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.06. 18:41

Nagyon rossz kifejezés volt, az ellenkezőjére gondoltam közben. (Persze, nem tudom hogy milyen lesz.)

miért vagy egyáltalán itt, ha annyira utáltad a legelső perctől????

Amennyi írás ide termelődik, nem kerül sok időbe átfutni.
=^.^=

HozzászólásSzerző: G.Á » 2020.02.06. 20:56

G.Á, csinálod még, vagy abbahagytad?

Én múlt márciusig dolgoztam vele egy keveset, akkor részben technikai okokból hagytam abba, (amit alább részletezek) részben azért mert jelezve lett számomra hogy lesz új fórum.
Nem lett, és annyi élettapasztalatom azért van, hogy arra gondoljak: az valószínűleg nem is lesz befejezve.

A közelmúltban viszont újra elkezdtem átnézni a lehetőségeket. Az előbb említett technikai okok ugyanis:
Nem találtam olyan ingyenes tárhelyszolgáltatót, amely hozzáférést ad az adatbázishoz, és amelyik egyszerre teszi lehetővé magyar nyelvi csomag és latex-formulák telepítését.
Erre sikerült ellenpéldát találnom, a "000webhost.com" olyan tárhelyszolgáltató, amelyikben elvileg lehetséges mindkettő, és egyéb értelemben is nagymértékben szabad kezet nyújt. Csak nem triviális használni.

Regisztráltam is ide, fel is tettem a mySQL adatbázist, viszont a tényleges fórumrész (public_html és társai) azért nem tölthető fel, mert a megengedett tárhelyet meghaladná. Próbáltam trükközni, a lényegtelen dolgok kiszedésével, de ez sem elégséges.
Így azt hiszem hogy a kozmofórum egy az egybeni átköltöztetése már csak fizetős tárhellyel lehetséges.
G.Á

Has thanked: 58 times
Been thanked: 304 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.06. 21:42

Ez is fizetős, és jelen pillanatig 60 ezer forintomban van, valamint rengeteg munkámban.

Miért is kell költözni? Ja, mert itt vagyok én. Hát igen, az élet nem habostorta. Gyakorolni kell még a liberalizmust, nem csak felölteni a gúnyát, aztán alóla kirekeszteni és uszítani, gyűlölködni, lenézni, megvetni, gyilkossággal fenyegetőzni. Valamint valami beképzelt erkölcsi magas lóról prédikálni a másképp gondolkodó, ostoba, buta birka parasztjának.
Pláne manapság, amikor már minden másságnak meg kell adni a kellő tiszteletet, bőrszínre, vallásra, nemi beállításra, pedofíliára, önmagát kutyának, macskának, fogkefének képzelőknek egyaránt, és minden elmebetegségre tekintet nélkül. Már csak azoknak nem jár tisztelet, akik másképp, esetleg néminemű szuverenitásban gondolkodnak.

Pl. itt egy fejlett liberális minta:
https://index.hu/mindekozben/poszt/2020 ... _svajcban/

Így van ez, általánosítani, másokat másságukért lenézni csúnya dolog, gyűlöletbűncselekmény, kivéve, ha kelet-európai népeket nézünk le, úgy kompletten. És a magyar libsi még élvezi is ezt, hogy országát, kultúráját megvetik, gúnyolódnak rajta, hiszen ő is ezt teszi, nem is érzi magáénak ezt az országot, soha egyetlen felmenője sem érezte, ő sokkal magasabbra pozicionálja magát ezeknél az ugaron lakó ungarnoknál.

Hát, ilyen ez a neoliberalizmus. Már ahol hagyják kibontakozni. :) Mint a megvalósult világkommunizmus, már csak néhány renitens diktátor áll az útjában, meg az ő hatalmuk forrása: a buta parasztok. Mert a választók, a népszuverenitás, mint a demokratikus hatalom forrása az már meghaladott a fejlett mintaállamokban, ahol sokkal haladóbb módon már a médiabirodalom és a nemzetközi "vezetőképző hálózatok" teszik hatalomba és menesztik a helytartóikat. formálják és tematizálják a közgondolkodást.

Mert például a magyar családpolitika az undorító szaporítóprogram, de az egynemű pároknak az államilag, adóból fizetett mesterséges megtermékenyítése az nem szaporítóprogram, az maga a fejlett, haladó, követendő példa.
Mert rendes családba nem szabad gyereket csinálni, főleg fehér férfinak és nőnek, az ugyanis tönkreteszi a bolygót, annyira magas a hetero fehér párok ökológiai lábnyoma. De mihelyst valamelyik feltétel nem teljesül, nem hetero, vagy nem fehér, pláne nem keresztény gyerekek széndioxidot szívnak magukba és oxigént finganak.

Na mind1, ez van. Lehet, hogy nem kellett volna minden alkalommal itt verni a tamtamot, Sorosnak minden hadba hívó szervezkedésére azonnal felülve, itt hisztériázva szirénázni.

=^.^= írta:Amennyi írás ide termelődik, nem kerül sok időbe átfutni.

Lehet, hogy elfogyott egymáshoz a mondanivalónk. És mivel diszjunkt világokban élünk, diszjunkt értékrenddel, kapcsolatrendszerrel, világnézettel, baráti körrel, célokkal és értékekkel, ezért nem is törjük össze magunkat a közeledésért. Pl. te sem töröd magad össze.

Amúgy meg már nagyon régóta csak elmebetegek vitték itt is a fonalat, ahogy máshol is.

Nekem meg van elég sok minden más, előremutató célom és dolgom az életben, én sem töröm magam össze a fórum pörgetéséért.
Ugyanakkor nincs is megtiltva, hogy bármiről csevegjetek.

Ja, tudom, annak meg az az akadálya, hogy én vagyok az admin. És vissza is kanyarodtunk a legelső mondathoz.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.06. 22:23

Sanyi_Laci írta:Lehet, hogy elfogyott egymáshoz a mondanivalónk. És mivel diszjunkt világokban élünk, diszjunkt értékrenddel, kapcsolatrendszerrel, világnézettel, baráti körrel, célokkal és értékekkel, ezért nem is törjük össze magunkat a közeledésért. Pl. te sem töröd magad össze.

Tudatos döntésből nem írom le, hogy az általad felvetetteket én hogyan látom. Úgy gondolom, hogy csak rontana a helyzeten. Ha érdekel, átbeszélhetjük, de ha lehet máshol.
=^.^=

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.06. 22:41

=^.^= írta:Tudatos döntésből nem írom le, hogy az általad felvetetteket én hogyan látom.

=^.^= írta:Ha érdekel,

Én évekkel ezelőtt meghoztam azt a tudatos döntést, miszerint nem érdekel.
Pontosan ugyanazért nem vitatkozom ellenzékivel politikáról, amiért Tuaregoval sem vitatkozom fizikáról. Egzaktul ugyanazért, ugyanabból a tudatos döntésből származtatva.
Sanyi_Laci

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai kibeszélő