Köldökzsinór

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Köldökzsinór

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.11. 20:28

Sziasztok.

Lehet itt még valakivel fizikázni, vagy valójában már régen megszűntünk, és nem is érdemes forszírozni ezt a Lázár-projektet? Dgy-ről tud valaki valamit? Elkezdtek készíteni saját fórumot, ami hamvába holt, ha jól hallottam? Ide nem jön vissza? Kivel lehetne eszmét cserélni?

Van egy csomó ötletem, aminek még életemben utána szeretnék járni, de olyan kevés az időm mostanság, nem jut idő számolgatásokra, oknyomozásokra, mint régen.
Van jó pár dolog, amit jó lenne átbeszélni valakivel, de mindössze két embert tudok, akivel ezt lehet és érdemes: Ákos és Dgy. Azt nem tudom, belefogjak-e.

Addig inkább el sem kezdem itt nagy nyilvánosan boncolgatni a fizikát, amíg nem látom, hogy érdemes, hogy van fogadóképes közönség, és szakmai pezsgés.
Sanyi_Laci

Has thanked: 251 times
Been thanked: 443 times

HozzászólásSzerző: G.Á » 2020.02.11. 22:24

Kivel lehetne eszmét cserélni?

Velem lehet, csak nem biztos hogy gyorsan fogok tudni reagálni.
Dgy-ről tud valaki valamit? Elkezdtek készíteni saját fórumot, ami hamvába holt, ha jól hallottam?

Valószínűleg így van, de történhetnek még csodák. Nekem pl éppen tegnap kézbesítettek egy három éve nyert könyvet.
Dgy-ről tud valaki valamit? Ide nem jön vissza?

Fogalmam sincs.
Addig inkább el sem kezdem itt nagy nyilvánosan boncolgatni a fizikát, amíg nem látom, hogy érdemes, hogy van fogadóképes közönség, és szakmai pezsgés.

Én azt hiszem hogy az igényes fizikai írásoknak nem előfeltétele a számottevő közönség. Fordított implikáció viszont előfordulhat.
G.Á

Has thanked: 58 times
Been thanked: 304 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.11. 22:58

Na jó, akkor próbáljuk meg. Köszi.
Jövök egy új topikban.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.13. 19:25

Sanyi_Laci írta:Lehet itt még valakivel fizikázni, vagy valójában már régen megszűntünk, és nem is érdemes forszírozni ezt a Lázár-projektet? Dgy-ről tud valaki valamit? Elkezdtek készíteni saját fórumot, ami hamvába holt, ha jól hallottam? Ide nem jön vissza? Kivel lehetne eszmét cserélni?

Ez is fizetős, és jelen pillanatig 60 ezer forintomban van, valamint rengeteg munkámban.

Még egyszer felvetem: miért nem adod el a fórumot? Mondjuk G.Á*-nak? Ezzel rengeteg legyet ütnél egy csapásra: nem kéne vele dolgoznod, nem kéne érte fizetned, és talán lennének itt beszélgetőpartnereid is. Valószínűleg még sorosista szentélyt sem csinálna a fórumból.

* talán jobban kezeli a hasonló ügyeket, mint legutóbb.
=^.^=

Has thanked: 18 times
Been thanked: 10 times

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.25. 22:08

=^.^= írta:Még egyszer felvetem: miért nem adod el a fórumot?

Még egyszer megkérdem: miért kellene eladnom/átadnom? Miben korlátoz téged vagy bárki mást a személyem? És ekkor már kizárólag empatikus nézőpontból néztem a kérdést. Amire nem lennék egyébként köteles...
=^.^= írta:Ezzel rengeteg legyet ütnél egy csapásra: nem kéne vele dolgoznod, nem kéne érte fizetned, és talán lennének itt beszélgetőpartnereid is.

Nekem vannak beszélgetőpartnereim. Több is, mint neked. Még konkrétan itt is. Itt is több.

Ismered azt a történetet, amikor a pirosnál megáll egymás mellett a Ferrari és a 25 éves Opel Astra? Mondjuk a rendszerváltás után vagyunk 30 évvel. Átszól az Astrás: elnézést uram, maga mivel foglalkozik, hogy ilyen szép autója van? Mire a Ferraris: a magam dolgával. Magának is ezt tudom javasolni.

Mi lenne, ha a magad dolgával foglalkoznál? 2 éve vergődsz itt, de már azt megelőzően is csak fanyalogva, undorodva jöttél ide. Mi kényszerít téged arra, hogy itt egyed a macskaalmot?
Még be sem tetted ide a lábad, már az indexen fanyalogtál és undorodtál ettől a fórumtól. Aztán csak ideevett a fene. Aztán itt kevered a szart, hogy "nem kellene saját fórumot csinálni?" Amihez elsőként gratuláltam és sok sikert kívántam. Persze nem lett belőle semmi, mint ahogy a liberálbolsevik csinovnyikok egyetlen romkocsmai felhevüléséből sem lesz semmi, semmilyen szinten, semmilyen viszonylatban. Legyen az új fórum, vagy országos, vagy nemzetközi politikai terep. Mindenhol csak a totális csőd. Ami egyáltalán nem meglepő, lévén a 100 éve ismert receptet követi: szánalmas balfasz, tehetségtelen, agresszív, gyilkos, írígy, életképtelen, alkotásra képtelen, rongy, alja proletár rétegek gyűlölettől fűtött, alkoholgőzös kipárolgása minden liberálbolsevik nekiveselkedés csupán. Ha hiányzik az alkoholgőz, az súlyosbító elmetünemény.
Ákos már tudja ezt.

Miért nem foglalkozol inkább a macskáddal?

--------------------------------------------------MÁS--------------------------------------------

Ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja. Hát, volt néhány százmillió. De Magyarországon még mindig érintetlenek, érinthetetlenek mind az elkövetők, mind az "értelmiségi" hátországuk. Eddig legalábbis. 2030-ig ebben is nagy változás lesz, reményeim szerint.
Emlékezzünk meg tehát a kommunizmus áldozatairól. Emlékezzünk meg Tóth Ilonáról, a frissen végezett medikáról, akinek annyi volt a bűne, hogy orvosi esküjének megfelelően éjt nappallá téve gyógyította a sebesülteket. Koffein injekciókat szúrva intravénásan, hogy ébren tudjanak maradni. Az lett az ítélete, hogy 24 évesen kivégezték.
Emlékezzünk meg a sok egyéb 18-20 évesen ártatlanul felakasztott, kivégzett hazafiról, hősökről, akiktől elvették az élet lehetőségét, a boldogságot, hogy szerelmes legyen, hogy gyermeket nevelhessen, hogy láthassa napról napra a szeretteit.
Emlékezzünk meg a börtönökbe zárt értelmiségiekről, akiket 1 négyzetméteres zárkákba zártak, hogy ha elájulnak, ne jusson elég vér az agyukba, ami után nyáladzó, magatehetetlen roncsként, növényként végezzék be földi pályafutásukat.
És emlékezzünk meg a több SZÁZEZER ártatlanul elhurcolt honfitársunkról, akiket mindenféle bírósági ítélet nélkül vittek el évtizedre a családjuktól munkatáborba, hogy aztán a hátralévő életükben mélyen az intellektusuk alatti egzisztenciában vegetáljanak halálukig az ÁVÓ árgus szemei alatt. Erre csak ezt a cikket melléklem, az index írta, határozottan nem "rezsimszolga" média:
https://index.hu/techtud/tortenelem/202 ... izmus_neb/
Itt szerepel:
„Azokat az egyéneket, akik [...] meghatározott bűntettek vagy vétségek elkövetésével a rendelkezésre álló adatok szerint nem gyanúsíthatók ugyan, de korábbi vagy jelenlegi fasiszta, népellenes magatartásuk miatt veszélyesek, vagy általában az ország demokratikus szellemben való újjáépítését gátolni igyekszenek, közigazgatási eljárás alá kell vonni.” Az 1945 júniusában kiadott titkos belügyminiszteri rendelet deklarálta, hogy ez „nem megtorló, hanem csupán megelőző intézkedés”. Az állam tehát azokat is bírósági ítélet nélkül internálhatta politikai alapon, akik a saját jogrendszere alapján sem voltak bűnösök.

Emlékezzünk meg arról, hogy az ilyen módon meggyilkolt, megsemmisített értelmiségi réteg helyére proletár, igénytelen értelmiséget ültettek.
Emlékezzünk meg arról, hogy a kommunista vérbíróságok soha nem lettek felelősségre vonva.
Emlékezzünk meg arról, hogy ezek a rendszerváltás után is érinthetetlenek, érintetlenek maradtak. Egyetlenegy nemzeti kormánynak sem volt elég ereje ahhoz, hogy ezen változtasson. Politikai felhatalmazás ide vagy oda. A felhatalmazás az egy dolog, az erő és lehetőségek pedig más dolog.
Emlékezzünk meg arról, hogy a kommunista vérbíróságok egyenesági örökösei a legnagyobb mértékben érinthetetlenek. Se egy bíró nyugdíjazása, sem az ügyek ABC rendbeli áthelyezése nem fér bele, Brüsszel tüzet okád ilyen felvetések hallatán. Hogy is ne! Hát az évszázados kiépett korrupt gépezetet így átvágni! Nem megengedett!
Emlékezzünk meg arról, hogy a "mérsékelt", "zöld" ellenzék 2018-ban Felcsúton egy börtön alapkőletételével kampányolt, ami mindezen fentiek fényében kicsit sem vicces. Azzal kapmányolt, hogy alaprajzot mellékeltek, hogy melyik fideszes politikusnak hol lesz a cellája. Egyáltalán nem vicces. Az még kevésbé vicces, hogy ezzel szavazatokat reméltek/szereztek. Ez a kurvára nem vicces. Recsk és a gulágok országában ez egyáltalán nem vicces. Itt él ebben az országban a 100 éve változatlan, tehetségtelen, gyilkos indulatú kommunista csőcselék.
Emlékezzünk meg arról, hogy az ellenzékre ugyan nem lehet rábízni 2 vasgolyót sem, mert egyiket ellopják, másikat elrontják, de a performance-politizálásra még nemzetközi pénzt és kiképzést is kapnak. Ez már az Idiocracy című filmet idézi. Erre van kereslet egy bizonyos néprétegben.
Emlékezzünk meg arról, hogy az ellenzéki magatartás csak és kizárólag a performancokban és a hisztériakeltésben nyilvánul meg, mind korlátmászás, tarkóra tett kézzel padlóra fekvés, 3 millió választó lepatkányozása, hisztéria az Ország HÁZÁBAN(!!!!) -amire van pofája azt mondani annak az LMPs kurvának, hogy az ő "munkahelye"- és még durvább, hogy a kiszabott büntetést a szavazóréteg össze is dobja! Még többet is! Amit aztán a végtelenül cinikus Hadházy a saját alapítványának utal, aminek már a neve is gyomorfogatóan, cinikusan hazug.

Emlékezzünk meg arról, hogy mindezek a gyilkosságok, bebörtönzések mennyire elfogadottak a mai napig a kommunista-örökös értelmiségi rétegben. Az ELTE közbeszédében teljesen elfogadott gyilkosságról, akasztásról, bebörtönzésről beszélni. Az ellenzéki oldal politikai közbeszédében, kampányolásában ez teljesen elfogadott. A választóik pedig vevők rá. Semmi másra nem vevők. Ez kell nekik. Mert ennyit érnek, ennyire képesek saját erejükből, még akkor is, amikor 100 éve nem látott anyarkorban élnek. Erre van igény ezen a pöcegödör oldalon.
Emlékezzünk meg arról, hogy néhai barankai olvtársunk itt verte a nyálát arra, hogy milyen jó lesz a fideszes politikusokat bebörtönözni.
Emlékezzünk meg a 2006-os azonosító nélküli rendőrök áldozatairól.
Emlékezzünk meg arról, hogy itt, ezen a szent helyen hányan mosdatták az izraeli terrorelhárítókat.
Emlékezzünk meg arról, hogy UGYANAKKOR ez a szerencsétlen bagázs mi mindent megtesz EGYETLEN FOTÓÉRT, amivel az Orbáni rendőrállam terrorját szeretné a nagyvilágnak prezentálni. 10éve! 10 éve mindent megtesznek, nem győzik provokálni a rendőröket, 2 centiről az arcába üvölteni a női rendőrnek, hogy mllyen baszatlan fapina, nem győzik őket tűvel szurkálni, és mégsem. Mégsem sikerül. Egyetlen egy fotót nem tudnak prezentálni, amit a CNN körülhordozhatna, mint a véres kardot.

Emlékezzünk meg arról, hogy a temetetlen múlt velünk él. És a temetetlen múlt bizony kurva büdös.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.25. 22:41

Sanyi_Laci írta:
=^.^= írta:Még egyszer felvetem: miért nem adod el a fórumot?

Még egyszer megkérdem: miért kellene eladnom/átadnom?

Ezekre gondoltam:
Sanyi_Laci írta:Lehet itt még valakivel fizikázni, vagy valójában már régen megszűntünk, és nem is érdemes forszírozni ezt a Lázár-projektet? Dgy-ről tud valaki valamit? Elkezdtek készíteni saját fórumot, ami hamvába holt, ha jól hallottam? Ide nem jön vissza? Kivel lehetne eszmét cserélni?

Ez is fizetős, és jelen pillanatig 60 ezer forintomban van, valamint rengeteg munkámban.
.

Mire a Ferraris: a magam dolgával. Magának is ezt tudom javasolni.

Nem érzem úgy, hogy túlságosan belemásztam volna az életedbe, jobban, mint amit te felhoztál, és hogy a javaslatom egy, az életedre vonatkozó tanács lett volna, mint inkább egy üzleti ajánlat.
De az is lehet hogy túl személyes lett. Ha így van, sajnálom.

- - -

A többiben igazad van. Töröld kérlek a felhasználómat, köszi.
=^.^=

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.25. 23:01

=^.^= írta:A többiben igazad van.

Nekem mindenben igazam van. Ez nem nagyképűség, hanem sok munka és kellő alázat kérdése. Amikor nagy ritkán valamiben tévedek, azt beismerem, és abból tanulok a legtöbbet. Ez mindössze ennyin múlik. A torzult nárcisztikus személyiség hiányán.

=^.^= írta:Töröld kérlek a felhasználómat, köszi.

Erre valami olyasmit vársz, hogy "a legnagyobb örömmel." Vagy valami ilyesmit. Pedig nem. Szomorúságot érzek, mert minden szar entréd ellenére jól felfedeztük az ADS téridőt.
De egyébként leszarom. Nem örülök és nem szomorkodom. Antiszociális szar, liberálbolsevik, Soros-szolga vagy. Ráadásul ingyen. Azt nem tudom még, hogy az öreg sorosnak, vagy a fiatal sorosnak az elveit vallod-e inkább? Kanniggerbaszó buzi-e vagy, vagy egyszerűen egy világot megbüntetni akaró 90 éves elmebeteggel szimpatizálsz, aki haragszik a világra, mert meg fog halni, és 7 milliárd embert akar ezért magával vinni? Merthogy a galaxist és az univerzumot nem tudja még kiírtani...

Tök mindegy is. Rabszolga. Van valami macskaajnázoró ellenzéki blogger. A nevét sosem tartottam érdemesnek megjegyezni. Nem az vagy-e?
Azt mond meg még, hogy a hozzászólasaiddal, vagy anélkül töröljelek, macskaalom? Volt már itt egy pár nicked...
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.25. 23:11

Valószínűleg összekeversz valakivel.

Egyik irányba sincs preferenciám, dönts te, ahogy jobb a fórumnak.

Bye.
=^.^=

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2020.02.26. 00:01

=^.^= írta:Egyik irányba sincs preferenciám, dönts te, ahogy jobb a fórumnak.

jajj, istenem, olyan határozatlan vagyok, vagy mégsem???

Mi a faszt döntsek én el? Miért kellene nekem eldöntenem? Adtál egy utasítást, hogy töröljelek. Megkérdeztem, hogy a hozzászólásaiddal, vagy anélkül. Ez a te személyiségi jogod. Ezért harcolsz. Oligarcháid által. Mint ahogy a JOhhny Walker a munkásság itala, amit választott képviselői útján fogyaszt. Azzal a különbséggel, hogy te Sorost nem választottad, mert nem is választhattad. Soha, sehol, hehe, ez benne a lényeg. De örüljél neki, és küld a gulágra a fideszeseket mindet. Szerencsétlen.

=^.^= írta:Egyik irányba sincs preferenciám

Húhh, ez nagyon értelmiségi duma. Ez vagy 10 éve a legfelvilágosultabb értelmiségi dumája volt. Hát igen. Pont erre való az értelmiség. Pont ezt várja tőle a mucsaröcsögei paraszt. Ezt várja a vezetőitől, ezért tömi őket erőn felül a közös javakból. Pont ezért szerette a padlássöprést is, a fekete vágások miatti kényszermunkatábort, hogy egyszer, 70 év múltával ilyen értelmisége lehessen. Akinek fingja sincs. De legalább olyan önérzetesen, fennhordott orral, arisztokratikusan félretartott kisujjal tudja ezt mondani, hogy :"egyik sem". Ez olyan arisztokratikusan bolsevik értelmiségi, hogy ez konkrétan a védjegy. Ez überlativusz.

Persze, ez a magatartás sem jött be, mert valakinek mégiscsak kormányozni kell, az arisztokrata bolsevik csálé-kisujjú értelmiség ide- vagy oda. A Fidesz pedig bezsákolta a kétharmadokat.
Erre jött a sok kis alternatíva. Az sem jött be. Aztán jött az "egységellenzék" elve. Hát igen. Hol van már az "egyik sem" hoch-értelmiségi fitymálgatása! Most már az "egyik sem" helyett az "akármelyik", sőt: "mind együtt" az ellenzéki értelmiség hoch-deutcha.
Az igazság az, hogy Orbán megmondta: az elvek olyan, mint a fing. Tartja az ember, amíg tudja, aztán elengedi.
De ti olyan erkölcsösnek, elvhűnek tartjátok magatokat, pedig nálatok egyetlen elv sem éri meg a rendes fing felépülési idejét sem.
Sanyi_Laci

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2020.02.26. 00:19

Hagyd őket meg.
=^.^=

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai kibeszélő