A lehetetlen EmDrive...

Ami máshol offtopik lenne, itt kitárgyalhatjuk.

A lehetetlen EmDrive...

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.22. 13:02

Öööö... Emberek! Akárki akármit mond (Musk baromságai...), a rakéták további használata az emberiség halálát jelenti! Csak az a gond, hogy nincs helyette más. ...Vagy mégis??? ...Igen, van alternatíva! Úgy hívják, hogy EmDrive! Bár a ...tudós társadalom kételkedik a működésében, de hadd oszlassam el a kételyeket. Igenis működik! Nekem van is elképzelésem arra vonatkozóan, hogy miért. Ezt a topic-ot azért hoztam létre, hogy megbeszéljük a dolgokat. Kíváncsi vagyok mások véleményre, gondolkodásmódjára, meg arra, hogy ha az elképzelésem nem jó, akkor arra is fény derül. Várom a hozzászólásokat! ...Ja, ne azzal kezdjék, hogy sérti Newton III. törvényét, ezen már túl vagyok!
haverusz

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Név: Szopkó Szilárd

Re: A lehetetlen EmDrive...

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.07.22. 16:53

de hadd oszlassam el a kételyeket. Igenis működik!

Szívesen veszem, ha a kételyeimet eloszlatod.
Felteszem, hogy valamilyen kísérleti elrendezés esetén végzett mérésekre alapoznád ezt.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 293 times

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.22. 17:56

Nos nem, csak az elmúlt években végiggondoltam, sőt újragondoltam, újraértelmeztem azokat az állításokat és jelenségeket, amiket a nagy elődök fektettek le, figyeltek meg. ...Egyébként ha szemléletesen akarom megmagyarázni az EmDrive működését, akkor azt mondhatom, hogy a rezonancia kamrában ide-oda pattogó mikrohullámok úgy viselkednek, mint egy egyre jobban elkeskenyedő öbölbe behatoló szökőár hullámai! Ennek köszönhető, hogy a hajtómű elülső lapjára ható erő nagyobb, mint a hajtómű hátulsó lapjára ható erő. Az erők eredője mozgatja előre a hajtóművet. Tehát nincs itt semmiféle "rakétaelv", meg üzemanyag elégetés és hátrafelé kilövellés! Viszont van a rezonancia kamra falaival való ütközés és ennek során Newton III. törvénye is él! Viszont a hullámok teljesen úgy viselkednek, mint egy egyre jobban elkeskenyedő csőszakasz, benne pedig egy lamináris áramlással haladó folyadék (itt elektromágneses hullám...)! Ahogy White is emlegette, a tolóerő megbecsléséhez valszeg felhasználható Bernoullie törvénye a lamináris áramlásnál, csakhogy itt nincs tovább áramló folyadék (itt elektromágneses hullám...), mivel az anyag (itt sugárzás...) útját állja a hajtómű fala! Bevallom, hogy Bernoullie törvényét még nem néztem meg közelebbről, nekem inkább Newton I. törvénye alapján történő magyarázat jön be! ...Na, meg van egy harmadik is, de ehhez már a gravitáció újraértelmezéséből származó elképzelésemről kellene beszélnem, meg az erők forrásáról, de azt hiszem, hogy ez a nyerő! Ezek az elképzelések lényegében egymásra épülnek, felülről lefelé haladva!
haverusz

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2019.07.22. 18:46

Szopkó urat kivettem az újonnan regisztráltak közül, mostantól megjelenik az írása azonnal. Ha gond van, jelezze. :)

These users thanked the author Sanyi_Laci for the post:
haverusz
Rating: 11.11%

Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.22. 19:37

Öööö... Köszönöm a ...kivétet, már ha ez azt jelenti, hogy nem esnek át az anyagaim megjelenés előtt lektoráláson! :D Igyekszem a ...posztjaimmal meghálálni a bizalmat! :D
haverusz

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2019.07.22. 20:20

Hát, tudod, itt nálunk a megmaradások, meg a konzervativizmus elég jelentős szerepet játszanak. A szavak összes értelmében. :mrgreen:
De majd biztos lesznek erős érveid is.
Sanyi_Laci

Has thanked: 249 times
Been thanked: 434 times

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.22. 21:31

Nézd, itt a lényeg abban rejlik, hogy miféle erők hatnak a rezonancia kamrára! Mivel elektromágneses sugárzás ...feszíti a hajtómű belsejét, ezért logikus, hogy minden oldalára erő hat. Mivel minden fal kapcsolatban van egymással, ezért akár úgy is felírható lenne, hogy a négy erő (a négy oldalfalra ható erő...) egyetlen támadási pontban (mondjuk a hajtómű középpontja...) hat a hajtóműre. Ez a négy erő az elülső falra ható erő (Fe...), a hátulsó falra ható erő (Fh...) és az oldalfalakra ható két erő (2xFo...). Az oldalfalakra ható erők felbonthatók a hajtómű hossztengelyével párhuzamos (2xFox...) és arra merőleges (2xFoy...) komponensekre. A hossztengelyre merőleges komponensek a szimmetria viszonyok miatt egyenlő nagyságúak és ellentétes irányúak, egymás hatását közömbösítik, ezért a hajtómű nem mozog oldalsó irányba. A hossztengellyel párhuzamos komponensek kisebbek, de elölre mutatnak, amerre a hajtómű mozog. A fő kérdés az, hogy vajon az elülső falra ható erő (Fe...) vajon nagyobb-e, mint a hátulsó falra ható erő (Fh...)? Mivel a hajtómű úgy viselkedik, mint egy elkeskenyedő öböl, amibe szökő ár hullámok hatolnak be, ezért biztos lehet benne az ember, hogy az elülső falra ható erő nagyobb (Fe...), mint a hátulsó falra ható erő (Fh...)! Tehát a hajtómű előre mozog! És ennek a belátásához nem volt másra szükség, csak a mindennapi élet által nyújtott tapasztalatra!
haverusz

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.07.23. 19:50

Sajnos ez nagyon kevés. Akkor is az lenne, ha az összes állításod igaz lenne.
Érdemes lenne onnan kezdeni, hogy pontosan milyen típusú kísérleti jelenségre szeretnél magyarázatot adni.
G.Á

Has thanked: 57 times
Been thanked: 293 times

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.23. 22:08

Igen, ez így nem túl sok! De mint mondtam, a lényeget tartalmazza! Mert a lényeg az, hogy ha a hajtómű működik, az csak úgy lehet, ha a hajtómű elülső falára ható erő nagyobb, mint a hátulsó falára ható erő és ezért a hajtómű előre mozdul, mindenféle anyagkilövellés nélkül! A szökőárra épülő magyarázat pedig tökéletesen megmagyarázza, hogy miért van erőkülönbség! A hajtómű ezért működik! Ennyi és nincs tovább! ...Ha valami kézzelfoghatóbb, vagy inkább némi matematikai alapú magyarázat kell, a hajtómű működése megmagyarázható Newton I. törvénye alapján is!
haverusz

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.07.23. 22:41

Még annyi, hogy itt nincs semmiféle kísérlet, egyszerűen azt igyekszem megmagyarázni, hogy ha egy csonka kúp alakú rezonancia kamrát elektromágneses sugárzással telítek, miért jön létre tolóerő a csonka kúp kisebb alapja irányába! Vagyis miért mozog a hajtómű...
haverusz

Következő

Vissza: Beszéljük meg!