A lehetetlen EmDrive...

Ami máshol offtopik lenne, itt kitárgyalhatjuk.

Re: A lehetetlen EmDrive...

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 09:59

István, hallott már a Casimír effektusról? Nyilván hallott, elég szakmai hozzászólásokat produkált eddig! :) Kérem mondja el, hogy hogyan működik? Én most a klasszikus felállásra gondolok, tehát a két, egymáshoz közel elhelyezett fémlapra! Aztán meséljen kérem arról, hogy egy tavon lévő stég mellé kikötött csónakok hogyan viselkednek!
haverusz

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Név: Szopkó Szilárd

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 10:19

Mellesleg a trapéz alakú keret a vízfelszín közepétől éppen egy kicsit jobbra lett elhelyezve és a belsejébe csepegtetett víz hatására balra kezdett el mozogni! A középponttól balra eső pontig haladt és talán a haladási sebessége se csökkent a középponton túlhaladva, hanem talán még nőt is egy picit! Nehéz megmondani, elég primitív a kísérlet, de mint mondtam, a lényeget tartalmazza! ...De hiába írom ezeket le, úgy se fogják elhinni! Pedig ott van az orruk előtt, csak nem ártana egy kicsit jobban megfigyelni az apróbb részleteket! ...Úgy, mint az Ifinity SAV csapat által készített 1 kw-os elektromágneses generátor esetében! https://www.youtube.com/watch?v=rwlEThO5VBw...
haverusz

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 10:49

Bocsánat! Az előbb rosszul írtam le a dolgokat! Balról indult a keret és jobbra tartott! Na, ezek után mondhatják, hogy azt se tudom, hogy melyik a jobb és a bal kezem! :(
haverusz

HozzászólásSzerző: István » 2019.08.15. 12:00

Értem én! Eljött a szép új világ. Kezdhetjük abbahagyni a szénbányászást, kőolajtermelést, atomerőművek építését. Lesz energiánk dögivel! Rengeteg munkaerő szabadul így fel és nem kell már idecsalogatni „távolról jött” embereket Európába. Globális melegedés megoldva… Sőt, politikusból se kell már annyi, akik aljas módon atomerőműveket akarnak építeni, mint ez az Orbán nevezetű fickó, aki csak a másik, Gyurcsány nevezetűtől vette át az atomerőmű építési mániát, ha nem tévedek. Mert hát az én erőművemet nem illik kritizálni csak a tiédet! Kérdés mit csinálnak majd a zöldek? Nemrég még atomerőmű ellenesen sínekhez, kerítésekhez láncolták magukat, most meg már támogatólag tüntetnek. Hiába, bonyolult az ő lelki világuk. Én, mint hozzá nem értő, csak ámulok és tátom a szám!
Hajrá!!
Csak így tovább!
;)
István

Has thanked: 17 times
Been thanked: 4 times
Név: M István

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 13:55

Egy kicsit mintha ...beletapostam volna a lelki világába, kedves István! A videó csak egy példa volt arra, hogy önök, az ún. szakemberek mennyire rosszul következtetnek. Így nem szakemberek, hanem inkább csak suckemberek, azaz elég nagy ...kontárok. Ha így áll a helyzet, akkor én hiába jártatom itt a számat, állandóan csak fikázni fognak, mert meg vannak róla győződve, hogy amit a nagy elődök lefektettek, az helyes. Én ezt nem is tagadom, de bizonyos ...személyek óta eltelt akár több 100 esztendő is és azóta rengeteg új dologra jött rá az emberiség. A régi tudást kellene az újakhoz adaptálni és nem fordítva! Tudja, valaki a 19. század ...végén kijelentette, hogy már mindenre rájöttünk, a további feladata a fizikának a mérések pontosítása. Ja, aztán jött a kvantummechanika, na meg a relativitás elmélet és manapság is egyre újabb dolgokat fedezünk fel, de az igazi eredetiség hiányzik. ...Egy példa! Beszéljünk néhány szót az elektromágneses hullámokról. Az elektromágneses hullámok egymásra merőleges erőtérvektorokkal jellemezhető, periodikusan oszcilláló elektromos és mágneses terek tovaterjedései. Az elektromágneses hullámok tovaterjedéséhez nincs szükség közvetítő közegre, nem úgy, mint a hanghullámok esetében, ahol a közvetítő közeg valamilyen légnemű anyag (az esetek egy jelentős részében...). Nincs szükség a tovaterjedéshez közvetítő közegre... Igaz? ...És mi van, ha az elektromágneses hullámok tovaterjedéséhez igenis szükség van közvetítő közegre??? Hmmm??? ...Mi van, ha ez a közvetítő közeg lényegében nem más, mint a vákuum kvantumfluktuációinak az óceánja??? Hmmm??? Az elektromágneses hullámok pedig lényegében nem mások, mint a vákuum kvantumfluktuációin tovaterjedő, longitudinális ...nyomáshullámok, melyek alap esetben gömbszimmetrikusan terjednek és erősségük a távolsággal ...exponenciálisan csökken??? Vagyis az elektromágneses hullámok tovaterjedése során lényegében "sűrűsödések" és "ritkulások" terjednek tova a tér szövetén??? Mi van, ha ennek fényében nincs is olyan részecske, hogy foton??? ...Mert ha mindez igaz, akkor a fizika egy jelentős részét újra kell értelmezni! Nem??? ...A nukleáris energiáról annyit, hogy szép, meg jó, de itt, Magyarországon, nem építtetnék Paks 2.-t. Pláne úgy nem, hogy a technológia exponenciális gyorsasággal fejlődik és az atomreaktorok egy 5 év múlva totál elavulttá válhatnak. Annak fényében meg különösen azok lehetnek, ha megvalósulnak a 80%-os kapacitású napelemek (a hét híre...). ...Az 1kw-os elektromágneses generátor meg nyilván azért csípi a szemét, mert eljutottunk az ún. szabad energia ...témaköréhez, amit mindenki hülyeségnek tart. Egy olyan másfél évvel ezelőtt még én is annak tartottam, de azóta láttam az Infinity SAV csapat néhány videóját és megingott a szkepszisem. Pontosabban soha nem hittem a kvantumvákuumból történő energiakicsatolás lehetőségében, de azóta már van kereskedelmi forgalomra szánt termékük is (MG-10 és MG-5...), valamint én is elgondolkoztam pár dolgon. Például a csillagok élettartamán és van egy olyan sejtésem, hogy a nagy tömegű csillagok élettartamát a tudósok csúnyán alábecsülték! ...De erről majd máskor. :)
haverusz

HozzászólásSzerző: István » 2019.08.15. 15:08

Nem gázoltál bele semmibe! Nem vagyok szakember, se úgynevezett, se pedig a szó alap értelmében. Egyszerűen érdekelnek az itt és hasonló fórumokon tárgyalt témák és ezért kérdezek, elmondom véleményemet, ha meg hülyét csinálok magamból, akkor csendben elsomfordálok… Ennyi!
Vajon hol is olvastam ezt "Tudományos és ismeretterjesztő beszélgetések az Életről, a Világmindenségről, meg Mindenről." :?:
A másik dolog, hogy fura számomra a magázódás, tudtommal fórumokon nem szokás. Szerintem én vagyok az idősebb, úgyhogy nyugodtan tegezz.
Remélem a fenti teóriák és csodálatos szerkezetek működése nem attól függ, hogy én hiszek e bennük! Ha egy is működne belőlük, amit már sok éve reklámoznak, mutogatnak, akkor már egész más világban élnénk, tehát amint kapható lesz a termék, amit már 3 éve bemutattak, én is az elsők közt leszek, hogy megvegyem. A gyártása amint néztem könnyű lenne, sokkal könnyebb, mint egy személyautóé, aminek meg akár egy év alatt is fel tudják futtatni a gyártását legalább 100000 darabra. A 10 kilowatt meg egy modern, energiatakarékos lakásnál untig elég kellene, hogy legyen, mint energiaforrás.
Cinikusan azt is mondhatnám, hogy Uri Geller meg David Copperfield számomra szórakoztatóbbak voltak, mint az ezeket a kütyüket előállító és bemutató, de gyártani, forgalmazni nem képes egyének.
Tehát várok, és amint megjelenik egy is a piacon valamelyik ingyen energiagyártó termékből azt meg is veszem.
Két megjegyzés:
A palacsinta próbája az evés. És a már klasszikusnak számító, „Mennyi ezeknek a feltalálóknak a havi, vagy évi energia számlája?”
És még egy: A hadi iparban miért nem használják ezen termékek egyikét se, pl. tankok, hajók meghajtásához?
István

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 15:50

Szóval nem szakember, hanem mezei érdeklődő. Akárcsak én. Meg tegeződjünk. ...Rendben! Így nekem is könnyebb. Az elektromágneses generátornál csak azt kérdezném meg, hogy ha egy tekercsben indukálódott áram függ a mágneses tér erejétől, a tekercs hosszától, anyagától, meg a menetszámától, akkor mi akadályozza meg, hogy a menetszámot növelve egyre több áramot állítsak elő??? Az önindukciós áram, ami mindig olyan irányú, hogy az általa létrehozott mágneses tér akadályozza az indukált áramot létrehozó teret??? Tehát, ha van egy tekercsem N menetszámmal, akkor a menetszám növeléssel NxV, 2xNxV, 3xNxV,stb... feszültség és villamos áram állítható elő. Az önindukciós áram hiába ellentétes az indukált árammal, csak kisebb lehet az indukált áramnál, különben nem lehetne áramot termelni mágneses indukció révén. Tehát az önindukciós feszültség teszem azt 0.2xNxV, 0.4xNxV, 0.6xNxV, stb. módon változik (feltételezve, hogy az önindukciós feszültség és villamos áram az indukált feszültség 20%-a...). Tehát az indukált feszültség jóval jobban növekszik, mint az önindukciós feszültség, tehát előbb-utóbb több energia állítható elő, aminek egy részét visszaosztva az indukált áram létrehozására plusz energia állítható elő, vagy nem??? ...Egyébként itt a videó a 10 kw-os generátor prototípusáról: https://www.youtube.com/watch?v=EmdKVecQhXs... Van a YouTube-on egy 5 órás demonstrációs videó (gyorsított...) a terepen: https://www.youtube.com/watch?v=zRMHNfug7Ec... Itt meg van egy videó az érdeklődőknek tartott bemutatóról: https://www.youtube.com/watch?v=x_n2iqI8hwo... Egyébként igazad van! Ez mind csak CGI! Látszik raja! :( ...Oké, erről ennyit! Most térjünk vissza az EmDrive-hoz! ...Nos, mi van a Casimír effektussal, na meg a stég mellé kikötött csónakokkal???
haverusz

HozzászólásSzerző: István » 2019.08.15. 18:38

haverusz írta:Nos, mi van a Casimír effektussal, na meg a stég mellé kikötött csónakokkal???

Passz! Erről kérdezz valaki mást. Nem tanulmányoztam, kevés az ismeretem róla.
István

HozzászólásSzerző: haverusz » 2019.08.15. 19:40

Nos, ez egy picit gond. :( Ugyanis a vákuum kvantumfluktuációig kell lemennünk a végső magyarázathoz! Nem tudom, hallottál-e róluk??? Egészen pontosan a kvantumfluktuációk nélkül nem lehet megérteni! :( Igazából ennek a megértéséhez nincs szükség semmiféle kvantumfizikai ismeretre, inkább csak egy kis képzelőerőre és tisztában lenni azzal, hogy pl. a relativitás elmélet mit állít az időről és a testek sebességéről, vagy az idő és a gravitáció kapcsolatáról! Elmondhatom, ha érdekel...
haverusz

HozzászólásSzerző: Sanyi_Laci » 2019.08.17. 23:12

haverusz írta:Nos, ez egy picit gond. :( Ugyanis a vákuum kvantumfluktuációig kell lemennünk a végső magyarázathoz! Nem tudom, hallottál-e róluk??? Egészen pontosan a kvantumfluktuációk nélkül nem lehet megérteni! :( Igazából ennek a megértéséhez nincs szükség semmiféle kvantumfizikai ismeretre, inkább csak egy kis képzelőerőre és tisztában lenni azzal, hogy pl. a relativitás elmélet mit állít az időről és a testek sebességéről, vagy az idő és a gravitáció kapcsolatáról!

haverusz írta:Elmondhatom, ha érdekel...

Viccelsz? Hát, hogy a fenébe ne érdekelne minket? A "végső magyarázat", aminek "a megértéséhez nincs szükség semmiféle ismeretre", "csak egy kis képzelőerőre"?
Ilyet csak próféta tud mondani, hát hogy a fenébe ne érdekelnének minket a próféta szavai!

Az sem baj, ha ehhez közben el kell mondanod, hogy "a relativitás elmélet mit állít az időről és a testek sebességéről, vagy az idő és a gravitáció kapcsolatáról"!
Meghallgatjuk, azon ne múljon. :lol:
Sanyi_Laci

Has thanked: 250 times
Been thanked: 436 times

ElőzőKövetkező

Vissza: Beszéljük meg!