Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2017.12.13. 14:23

Na itt a probléma. Ugyanis kielégítő választ a GYíkekre a FAQban akkor adunk, ha azáltal a kérdező megismeri a specrelt úgy-ahogy, geometriailag vagy anélkül. Erre pedig vannak egészen jó tankönyvek, most írjunk a GYÍK-ba egy n+1-ediket?

Konkrétabban most az olyan típusú kérdésekre gondoltam hogy: "De ha az egyik iker a másikhoz képest mozog, akkor melyik lesz fiatalabb?", vagy "De akkor most mi van az egyidejűséggel?" amikre ezen a fórumon már összegyűlt olyan mélységű válasz, ami meghaladja azt a mélységet amit legtöbb laikus magától elolvasna egy könyvben.

Én valahogy fordítva tartanám ideálisnak ahogy te. Nem egy témában vannak a kérdések, hanem mindegyik egy saját külön téma. Mondjuk egy "Redundáns kérdések" kategóriában.

Nekem ez is megfelel, a konkrét alakja nem annyira számít, mint az hogy kényelmesen áttekinthető legyen.

Egyéb:
Szerintem ezt a topikot: http://kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=9&t=172
nyugodtan törölhetem, de azért előre szólok pár nappal, ha esetleg valaki ellene van.
Ezenkívül néhány más témát még lehet hogy áthelyezek, vagy összevonok majd. Például Takács Imre pár hozzászólásos témái nem lesznek kevésbé áttekinthetőek az összevonástól. Legalábbis a megérzésem szerint.

Ennél fontosabb: Érdemes lehet tisztázni hogy a "De miért?" alfórumnak mi is a specifikus funkciója, és miben más mint a többi.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2017.12.30. 14:00

Őszintén szólva kicsit furcsa, hogy a törölni szándékozott topikot folyton ilyen sokan tekintik meg, ezért az érdeklődőknek a tartalom összefoglalója:
A topik egy nem részletezett feladattal kapcsolatos kérdés helye volt. A feladat linkelt volt, már nem elérhető.
Valószínüleg nem is volt túl érdekes, mivel tárgyalására nem került sor, és ez már nem is lehetséges.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.01.18. 21:34

Áthelyeztem néhány hozzászólást a http://www.kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=9&t=183 topikból a http://www.kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=9&t=383-ba.
Ezenkívül töröltem egy még sokkal régebben lezárt, természettudományos információt nem tartalmazó topikot.
Némi habozás után töröltem a: http://www.kozmoforum.hu/viewtopic.php?f=27&t=137 topikban a politikai jellegű hozzászólásokat.
Ez utóbbira azért kerítettem végül sort, mert a téma végső soron elég hasznos volt ahhoz hogy ne kelljen lezárni, de így áttekinthetőbb.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2018.01.19. 00:32

Azt hiszem, hogy ha egy nagyobb téma elejéből törölgetsz, akkor a későbbi hozzászólásokra mutató linkek eltörnek.

Mondjuk én linkelek erre valahol: viewtopic.php?f=9&t=239&start=850#p14178
És te kiszedsz a téma elejéből 2 oldalt, akkor a későbbi visszaolvasóknak már esélyük se lesz megtudni hogy mire akartam linkelni. (Hiszen a linkben címként az adott téma adott oldala van megadva.)

Ezt ki kéne próbálni hogy így van-e. És kezdeni kéne vele valamit.

- - -

A másik téma.. ha kitörlöd amit írok, akkor nem fogom koptatni az ujjam.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.01.19. 19:49

Azt hiszem, hogy ha egy nagyobb téma elejéből törölgetsz, akkor a későbbi hozzászólásokra mutató linkek eltörnek.

Konkrétan erre hol találtál példát?

Ezt ki kéne próbálni hogy így van-e. És kezdeni kéne vele valamit.

Nem szeretném kipróbálni, és nem hiszem, hogy tudnék vele mit kezdeni.

A másik téma.. ha kitörlöd amit írok, akkor nem fogom koptatni az ujjam.

Van olyan hozzászólásod amit töröltem, és sajnálsz?

Más: Áthelyeztem a "Most múlik pontosan" topikot a "Beszéljük meg!" alfórumba, mivel nem igazán volt kérdés.
Mindemellett továbbra is érdemes lenne tisztázni a "De miért?" hozzávetőleges jellegzetességeit.
Ezenkívül a "Moderációs topik "-ot a "Zárt osztály"-ba helyeztem, mivel a fórum működéseivel többnyire kevésbé állt kapcsolatban.

Ehhez hasonló átrendezések már legfeljebb csak a "Elméleti fizikai kérdések, problémák", és a "Gyakran ismételt kérdések"-ben várhatóak a régebbi témákkal kapcsolatban.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2018.01.19. 21:49

Gombk.Ak írta:

Konkrétan erre hol találtál példát?

A "törölget" talán egy szükségtelenül szűk feltétel. Szerintem elég annyi, hogy egy linkelt hozzászólás más oldalra kerül, mint amelyiken volt a linkelés pillanatában. (ez jelenthet akár 1 darab hozzászólás elmozgatását vagy bemozgatását a témába)

Nem tudok konkrét példát, nem is kerestem. Csak úgy gondolom az URL alakjából, hogy igaz.
Van olyan hozzászólásod amit töröltem, és sajnálsz?

Írtam oda listát néhány régi CsoPás játékról, amelyeket szerettem. (Talán az volt az utolsó írás a témában.) Jól megerőltettem az agyamat, hogy minél több minden eszembe jussom. De sikerült kiszednem a googleból végül is, lementettem magamnak.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.02.05. 00:20

Áthelyeztem pár hozzászólást a "Viccelődünk? Viccelődünk? " topikból a " Mindenféle laikus kérdés"-ekbe.
Felvetődött bennem az is, hogy az utóbbi topikban esetlegesen szereplő, teljesen értelmetlen hozzászólások egy részét töröljem.
Ez talán valamelyest csökkentené az oldalszámot, és javítaná az áttekinthetőséget.

Ezenfelül, mivel a Ménes Dénes nevű felhasználóról kielégítő bizonyossággal állítható, hogy ugyanazon személyhez tartozik, mint a szabiku nevű felhasználó, az elkövetkező napokban kizárásra kerülhet.
Ettől függetlenül, a kérdéseire addig igyekszem válaszolni, amennyiben az másoknak is tanulságos lehet.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: api » 2018.02.05. 03:33

az utóbbi topikban esetlegesen szereplő, teljesen értelmetlen hozzászólások egy részét töröljem.
Ott szerintem is megérett erre a helyzet. A régebbieket most nem néztem, de a legutóbbi termésben is vannak ritka zöldségek. Pl.:
Az éter kompressziója a testben lesz a legnagyobb, ezért a hosszrövidülés (tehát nem az anyag megy össze), ami egy ellenerőt fejt ki a test körül megnövekedett kompressziónak.

a 4000-5000 éves piramisokban amik 4000-5000 éve gyorsulnak 1g-vel ezek mérhetőek-e az energia-tömeg reláció értelmében kg.-ban

Azt gondolom azért mondta DGY hogy nincs hogy nincs külön E0 és E mert ő az áltrelről beszél én meg abban nem tudom elmondani a mondanivalóm.

Azt felejtsd el, hogy nincs külön osztályozása az energiának, hiszen akkor nem is tudnánk külön kalkulálgatni vele. Az energia az energia természetesen, de bizonyos szükséges szempontok szerint osztályozni kell, és azokból ilyen, meg olyan. Ezt még egy általános iskolás is megérti, badarság olyanokat állítani, hogy nincs, és csak energia van. Slussz. :D

Tehát maradok annál a kijelentésemnél hogy ha valaki kiszámolná tisztességesen, (de mint ha DGY azt írta volna hogy ehez minimum a kvantumgravitáció kellene)

Persze, meg grantumkavitáció... :mrgreen:
api

Has thanked: 151 times
Been thanked: 265 times
Név: Albert Péter

HozzászólásSzerző: dgy » 2018.02.05. 09:42

Ákos, szerintem ne törölj semmit. Most hálistennek nincs politika és nincs személyes gyalázás. Ha valaki hülyeségeket ír, vállalja csak, hadd lássák a többiek.

dgy
dgy

Has thanked: 111 times
Been thanked: 832 times

HozzászólásSzerző: takacs.ferenc.bp » 2018.02.05. 14:00

Úgy látom, Ákos csak átrakta másik témakörbe a hozzászólásokat. Ennek persze az a hatása, hogy több egy időben pörgő téma keveredett, ami nehezen követhetővé vált, nem tudni, vagy csak nehezen kideríthető, ki mihez szólt hozzá, mire reagált hozzászólásával. Nem tudom, mi a jobb eljárás :?:
takacs.ferenc.bp

Been thanked: 26 times
Név: Takács Ferenc

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai kibeszélő