Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.02.05. 23:15

Ménes Dénest kitiltottam.
A még meg nem válaszolt kérdéseire a későbbiekben válaszolok.

A "Merre mutat a spin?" témából igény esetén áthelyezhetem a tankönyvekre vonatkozó hozzászólásokat a "Kvantumfizika matekkal, kezdőknek" topikba.

Ezzel egyidejűleg, szomorúan kell közölnöm, hogy Kónya Gábor és barankai nemrég az összes hozzászólásukat effektíven törölték. Nagy veszteség ez, de visszacsinálni nagy valószínűséggel nemtudom, és a döntésüket tiszteletben tartom.

Úgy látom, Ákos csak átrakta másik témakörbe a hozzászólásokat. Ennek persze az a hatása, hogy több egy időben pörgő téma keveredett, ami nehezen követhetővé vált, nem tudni, vagy csak nehezen kideríthető, ki mihez szólt hozzá, mire reagált hozzászólásával.

Sajnos a hozzászólások áthelyezésekor automatikusan idő szerinti rendezést végez a fórum. Ezt egyelőre nem tudom hogy felül lehet-e írni, de valószínüleg nem.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.02.07. 11:56

A "Mindenféle laikus kérdés " topikból a releváns hozzászólásokat reményeim szerint sikerült a "Megfigyelőkről és megfigyeltekről (nem politikai téma!) " topikba áthelyezni.
Ezenkívül átneveztem a "Fotongáz összenyomhatósága" témát "Fotongáz tulajdonságai"-ra, és beleillesztettem a korábban a "Viccelődünk? Viccelődünk?"-ben lévő beszélgetést.

Ebből a témából is átettem az utóbbi néhány hozzászólást az "Üzenet az adminnak"-ba.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.02.10. 21:05

Töröltem egy topikot, amelyik a feladatok között volt. A címe "." volt, az összes benne szereplő hozzászólással együtt.
Azelőtt emlékeim szerint egy renormalizációs módszerről szóló, talán elektrosztatikai témájú feladat volt.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: takacs.ferenc.bp » 2018.02.20. 17:27

Úgy látom a "Saját hozzászólásaim" funkció használhatatlan. Ugyancsak eredménytelen ha a részletes keresésben a szerzőre keresek. Nem találtam módot, hogy a saját hozzászólásaimat megtaláljam, hacsak az összes topik összes hozzászólásának végignézését nem tekintem annak.
takacs.ferenc.bp

Been thanked: 26 times
Név: Takács Ferenc

HozzászólásSzerző: takacs.ferenc.bp » 2018.02.20. 17:39

A nevemben levő pont nagyon bekavar. De végül a szerző "takacs*" minta bevált a részletes keresésénél. És amit írsz, az is működik.
Sőt a pontot is elfogadja a névben, csak elírtam a nevemet. :oops:
takacs.ferenc.bp

HozzászólásSzerző: takacs.ferenc.bp » 2018.02.24. 13:13

Mindenesetre a "saját hozzászólásaim" szöveget ki kellene cserélni "topikok, amihez hozzászóltam" szövegre, mert ezt a funkciót csinálja.
takacs.ferenc.bp

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2018.02.24. 14:06

Vagy kicserélni a linket erre: search.php?search_id=egosearch&sr=posts
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.03.03. 20:27

Felmerült ötlet szintjén, hogy az Ortvay-megoldások menedzselése esetleg könnyebb lenne, ha nem magánlevelek formájában, hanem egy központi helyen és nyilvánosan történne a megoldások beküldése, kritikai felülvizsgálata, stb.
Ez persze a feladatkitűzőkkel való egyeztetés időtartamán várakozásaim szerint nem rövidítene, de esetleg hasznos lehet.

Nekem rövid távon megvalósíthatóan csak az jutott eszembe, hogy a "FIZIKA, KOZMOLÓGIA ÉS KAPCSOLÓDÓ TUDOMÁNYOK"-on belül lehetne egy külön alfórum, ami ennek lenne szentelve.
Természetesen a feladványok közül is áthelyezném a relevánsakat oda.

Véleményeket, ellenvetéseket szívesen veszek.
Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2018.03.10. 22:21

A "Viccelődünk? Viccelődünk? " topikból áthelyeztem az utolsó néhány nap hozzászólásait a "A tér és az idő természete " topikba.
Azért nem a "mindenféle laikus kérdések"-be, hogy így rendezett maradjon, és végülis oda is illeszkedik.

These users thanked the author Gombk.Ak for the post:
tuloktulok
Rating: 11.11%

Gombk.Ak

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2018.03.10. 22:46

Ez engem kezd kimondottan zavarni.
Nem csinálnád vissza?
Törölt felhasználó