Felépítés

A fórum működésével kapcsolatos észrevételek, kérdések, panaszok, javaslatok.

Re: Felépítés

HozzászólásSzerző: srudolf » 2019.02.06. 18:03

srudolf

Has thanked: 103 times
Been thanked: 62 times
Név: Csákány Tibor

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.07. 23:00

A legutolsó hozzászólástól eltekintve, ez így enyhén szólva kezd offtopik lenni, ezért vagy áthelyezem, vagy törlöm az utóbbi idők termését.
G.Á

Has thanked: 58 times
Been thanked: 317 times

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.12. 17:42

A szolgáltatóval szerződéses viszonyban Laci van, ezért ha az egész fórumot törölni szeretné, azt természetesen megteheti.

Ha van ftp és adatbázis hozzáférésed, akkor le tudod tölteni.
Bennem valamiért az a kép élt hogy van, talán főleg ezért.

Nekem az a benyomásom, hogy nem ezért törölte.

Nem tudom. De kb mindegy.

Ebben az esetben éppen a lényeg veszne el.

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.
A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)
+ lehet hogy pár dolgot máshogy is kéne csinálni, hogy visszaolvashatóbb legyen.
=^.^=

Has thanked: 18 times
Been thanked: 10 times

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.02.27. 14:55

G.Á írta:Én egyelőre a második lehetőség kivitelezésén dolgozom, csak kiszelektálnám a szerintem értelmetlen vagy lényegtelen, különösebben nem tanulságos részeket. Ehhez persze az egész fórumot végig kell olvasnom, úgyhogy legalább hónapokba telik.

Ez eléggé eltér a második lehetőségtől. A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható (akár minél előbb is). Míg az, hogy átolvasol mindent, legalább hónapokba telik. (Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Én nem akarok legalább hónapokig várni. Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?
=^.^=

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.02.27. 18:13

Szerintem dgy néhány visszaemlékezés jellegű esszéjén kívül nincs semmi pótolhatatlan a meglevő írásokban.

Szerintem van, méghozzá bőségesen.

(Meg, miért is kéne kidobni a számodra érdektelen részeket?)

Mert azért mégsem minden az. Zsoltnak és szabikunak, valamint neked és nekem is, vannak olyan hozzászólásaink, amelyek azt hiszem hogy csak a tárhelyet foglalják.

A lényeg meg inkább az lenne, hogy van egy magyar nyelvű tudományos és ismeretterjesztő hely az interneten. (Szerintem.)

Ehhez viszont egyáltalán nem kellene átvinni semmit sehova.

A második lehetőség, hogy megfogunk mindent és átvisszük máshova, az akármikor megvalósítható

Kérlek értsd meg, hogy éppen ez nem valósítható meg azonnal. Volt Kónya Gábornak és barankainak egy szép renormalizációs feladata, ami sem a mai, sem a fél évvel ezelőtti backup-ban nincs meg. Meg van viszont (István jóvoltából) egy letöltött honlap formájában. Ezt, és számos más dolgot biztosan kézileg kell visszailleszteni.

Az adatbázist odaadod ha valaki csinálna egy új fórumot?

A backup-fájlokat át tudom adni.
Addigis, a tartalom átmentésnek eddig nagyjából az itt ( http://actaphys.hungarianforum.com/ ) látható formája van ideiglenesen.
G.Á

HozzászólásSzerző: =^.^= » 2019.04.16. 14:47

Akkor ami megvan a régi adatbázisban, de hiányzik a mostaniból:
8191
SzZoli
Sanyi_Laci (önként törölte)
triasz (önként törölte)

kihagytam valakit?

Azt hiszem, Sanyilacinak idén még voltak írásai a Fekete lyukban, azok megvannak valahol?

Én szerintem át tudom rakni a régi adatbázisból ezeket az újba szövegszerkesztővel, adatbáziskezelőt én nem ismerek. (A szövegszerkesztős megoldásnak az a hátránya, hogy bele kell bámulni közben mindenkinek a privát levelezésébe, ami undorító meg illegális.)
=^.^=

HozzászólásSzerző: triasz » 2019.04.17. 00:41

Az en iräsaimert nem kär, de Konya Gäboret vissza tudjätok ällitani?
triasz

Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

HozzászólásSzerző: G.Á » 2019.04.17. 16:58

Az en iräsaimert nem kär, de Konya Gäboret vissza tudjätok ällitani?

Neki és barankainak megvan néhány régebbi hozzászólása nálam.

Azt hiszem, Sanyilacinak idén még voltak írásai a Fekete lyukban, azok megvannak valahol?

Nem valószínű, de az utóbbi félévben szerencsére sem olyan nem szerepelt abban a topikban, amit korábban ki ne tárgyaltunk volna.

Én szerintem át tudom rakni a régi adatbázisból ezeket az újba szövegszerkesztővel, adatbáziskezelőt én nem ismerek.

Nekem az egyéb elfoglaltságaim miatt még a fórum olvasására sem jut időm mostanság, az átrakásával kapcsolatban pedig sokkal jobban el vagyok maradva a tervezettnél. Ezért szívesen rádhagyom a hozzászólások átpakolását, de segíthetek a régebbi dolgok visszatételében.
G.Á

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2021.02.15. 02:15

A "Köldökzsinór" topikból áthelyeztem releváns hozzászólásokat a Technikai kibeszélő megfelelő topikjaiba, illetve a "Fekete lyuk" vagy "Zsolt offtopikja" topikokba.
A topik többi részét töröltem.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

HozzászólásSzerző: Gombk.Ak » 2021.02.28. 05:16

A jövőben várható hogy a fórum összes hozzászólását átolvasom, illetve hogy ennek során átrendezésre kerülhet sor.
Ennek a dokumentálását ezen hozzászólásban dokumentálom, későbbi szerkesztésekkel.

-A "Videók, események, ismeretterjesztő anyagok"-at áthelyeztem a "Külvilág" alfórumba.
Gombk.Ak

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Név: Gombkötő Ákos

Előző

Vissza: Technikai kibeszélő